دوشنبه , مهر ۴ ۱۴۰۱
خانه / گلايه ها / تاکسی سرویس وطن ما

تاکسی سرویس وطن ما

دیشب از سرویس جا موندم و مجبور شدم با آژانس برم سر کار.رفتم جلوی در آژانس جوون راننده گفت اون پراید هست.در رو برای من باز کرد و ازم خواست که در راننده رو از داخل واسه اش باز کنم.

دو سه دقیقه بود راه افتاده بودیم که پرسید: آقا اشکال نداره یه دقیقه گاز بزنیم قبل رفتن؟ یاد داستان یه بنده خدایی افتادم که راننده دو بار برای گاز زدن توقف کرده بود.ماجرا برای ما هم تکرار شد.گفتم عجله دارم.برگشتی بزن.

دو دقیقه بعد…اشکال که نداره سیگار بکشم؟!

خلاصه به هر بدبختی بود ما رو رسوند…

اما ویژگی های تاکسی سرویس وطنی

– راننده هر وقت خواست می تونه سیگار بکشه و اگر اجازه میگیره در واقع جمله خبری ادا کرده!

– وقتی تنها هستید، نشستن روی صندلی عقب اهانت به راننده است.این کار رو دوست ندارند.

– هر آهنگی با هر شدت صدایی که دوست داشته باشند می گذارند، و اگر اعتراض کنی بلافاصله راه تلافی اش رو پیدا می کنند.مثلا سرعت مجاز توی جاده 95 کیلومتر هست!

– پرسیدن سوالات شخصی از نوع کار گرفته تا درآمد و … خیلی عادی است

– یه تایپ خاصی از راننده های آژانس هم بازنسشته های آموزش و پرورش و ارتش هستند.این راننده ها معمولا برای خارج شهر سرویس می گیرند.اینها بعد از یک نیم ساعتی کارتشون رو نشون می دهند که اینکاره نیستند و از بد زمونه راننده شده اند.

– من نمی فهمم چرا ما باید حتمن دکتر مهندس باشیم که به کارمون افتخار کنیم؟ خب راننده تاکسی سرویس هم شغلی است واسه خودش.چرا همیشه از کارمون احساس حقارت می کنیم؟

– من نمی فهمم آموزش کوتاه (حتی 24 ساعت) و دادن کارت مخصوص به راننده ها چقدر برنامه ریزی استراتژیک می خواد که نمی تونیم؟

– البته خب ورای همه این حرفها همه چیزمون باید به همه بیاد.

2 دیدگاه

  1. من شنیدم تاکسی سرویس های فرودگاه ایمام.خمینی قراره آموزش زبان ببینند. بعد از 30 سال تازه یادمون افتاده. 30 سال طول کشیده یاد خارجی ها که منبع پولند بیفتیم. احتمالا 3000 سال هم طول میکشه یاد خودمون بیفتیم.

  2. فکرشو بکن (فرض محال که محال نیست) اینها انگلیسی یاد بگیرند و بعد به انگلیسی میخوان مخ مسافر خارجی رو هم ببرند! چه شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *