یکشنبه , آذر ۱۳ ۱۴۰۱
خانه / جهانگردی / سفرنامه فرانسه، قسمت پنجم: جاذبه های پاریس

سفرنامه فرانسه، قسمت پنجم: جاذبه های پاریس

این شهر اونقدر جاذبه داره که هرچندبار که به پاریس برید سیر نخواهید شد. اصلا این شهر یک کشش غریبی تو آدم ایجاد میکنه که آدم همیشه به یادش هست و دوست داره دوباره و دوباره به اونجا سفر کنه.

اصولا پاریس شهریه که گشت و گذار توش خیلی راحته. با تهیه یه نقشه محل های دیدنی شهر و به کمک یک نقشه مترو همه جا می تونید برید. شاید در ابتدا پیدا کردن راه بخصوص توی ایستگاههای شلوغ کمی سخت به نظر برسه اما خیلی زود با این سیستم آشنا میشید.

همونطوری که امیر هم قبلا نوشته نمی خوام به تک تک مکان های دیدنی اشاره کنم. برای اینکار بهتره که به سایتهایی مثل اینجا مراجعه کنید و باز داخل اون هم لینک ها رو دنبال کنید تا یه دید کامل از شهر و جاهای دیدنیش پیدا کنید.

اما پیشنهادات من:

۱٫ مراکز اصلی شهر:

برج ایفل: تا نبینیدش عظمت باشکوهش رو درک نمی کنید. می تونید برای طبقات مختلف برج هم بلیط بخرید و چشم انداز شهر رو از ارتفاع تجربه کنید. معمولا صف طولانی برای بالا رفتن وجود داره و قیمت بلیط هم بسته به این که کدام طبقه بخواهید برید متفاوته. تا جایی که یادمه دو یا سه طبقه داره. من که هیچ وقت خیلی به نظرم خاص نمیاد اما با توجه به صف طویلش شایدم ارزشش رو داشته باشه!

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Champ de Mars Tour Eiffel از RER C و یا ایستگاههای Passy , Bir-Hakeim از متروی خط ۳ هستند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

خیابان شانزلیزه: از قدم زدن توش سیر نمیشید. همه چیز این خیابون دوست داشتنی و البته شیکه. پیاده روهای زیبا و ردیف درختانی که نزدیک نوئل به طرز بسیار زیبایی چراغونی میشند دل هر رهگذری رو میبره.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه های Charles de Gaulle Etoile و Concord در دو سر این خیابون هستند و تمامی ایستگاههای بین این دو هم از متروی خط ۱ در فواصل این خیابون قرار دارند.

champs-elysees

رودخانه سن: کنار این رودخانه زیبا قدم بزین یا ۱۰-۱۲ یورو بدید به قایقهای توریستی و دوری بزنید رو رودخانه و اکثر فضاهای دیدنی شهر رو ببینید.

boat-trip

گالری لافایت: خیلی دیدنیه. ویترینهایی که توش برای بچه ها نمایشهای عروسکی اجرا میشه و داخل پاساژ که تقریبا تمامی مارکهای معروف شعبه دارند. تزئینات داخل و کلا معماری بسیار قشنگی هم داره. یک توصیه: بعد از غروب که چراغهای بیرون روشن میشه خیلی دیدنی تر.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Chaussee d’Antin La Fayette از متروی خط ۹ .

lafayette-1

lafayette-3

lafayete-3

La Defense: برجهای تجاری، مرکز خرید و در کل فضایی مدرن و متفاوت از تمامی دیگر مناطق پاریس.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه La Defense  از متروی خط ۱ و همین طور RER A .

la_defense-paris

la_defense_2

کلیسای Notre Dame و منطقه سن میشل: اولی کلیسای معروفیه و دومی مجموعه ای از خیابانهای به هم پیوسته با رستورانهای متنوعه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه St-Michel Notre-Dame که محل تقاطع RER C و RER B هست .

notre-dame

st-michel

Sacré Coeur و مولن روژ: تو یک منطقه هستند. خیابانهای اطراف کلیسای Sacré Coeur بالای تپه دیدنیه. در ضمن کلی فروشگاه برای خرید سوغاتی اونجا پیدا میشه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Pigalle از متروی خط ۲ و یک ایستگاه قبل و بعدش.

sacre_coeur

moulin_rouge

گورستان Père Lachaise : هر گور به تنهایی یک قطعه هنر معماریه. کلا فضای گورستان خیلی جالبه. صادق هدایت هم که اونجاست.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Pere Lachaise از متروی خط ۲ و یا ۳٫

Minolta DSC

pere-lachaise-2

pere-lachaise-3

۲٫  موزه ها:

میدونم که روحیه ایرانی با موزه چندان سازگار نیست. اما حتی برای مشکل پسندترین صلیقه ها هم دیدار از موزه های louvre  و  george pompidou رو پیشنهاد می کنم.

louvre: شما رو با دنیای باستان آشنا میکنه، حداقل بخش ایران رو ببینید.

نکته مهم: اگه زیر ۲۶ سال سن دارید، حتما پاسپورت همراهتون باشه و بهشون بگید تا تخفیفات خیلی خوبی رو بلیط ورودی بهتون بدن. در حالت عادی بستگه به روز بازدید بین ۵ تا ۱۳ یورو میتونه متغییر باشه. در ضمن خاطرتون باشه که یکشنبه های اول ماه بازدید مجانی هستش.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاههای Palais Royal Musee du Louvre و Louvre Rivoli از متروی خط ۱٫ که ایستگاه دومی خودش یه پا موزست!

louvre-1

louvre-2

george pompidou: هنرهای نو رو نشونتون میده، اگه پیش زمینه تاریخ هنر معاصر رو نداشته باشید از خیلی از آثار هنریش سر در نمیآرید اما بازهم میارزه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Rambuteau از متروی خط ۱۱٫

pompidou

۳٫ خارج از محدوده اصلی:

کاخ ورسای: محوطه داخلیش مثل بقیه کاخهاست اما اون چیزی که این کاخ رو بی نظیر میکنه باغ بیرون و چشم انداز بسیار زیباشه. روی اون پله ها که می ایستید و منظره مقابلتون رو تماشا می کنید به نظرتون میاد که حتما سرزمین موعود همین شکلیه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Versailles-Rive Gauche از RER C که خودش در پایان چند شاخه میشه و کاخ در انتهای شاخه C5  قرار داره.

versailles-1

versailles-2

دیسنی لند: این رو هم از دست ندید. یک روز کامل وقت می خواد و اگه در مواقع اوج سفرهای توریستی و هوای خوب به اونجا برید خیلی شلوغه. حدوده ۵۰ یورو بلیط ورودی و بعد همه بازیها مجانیه. اینطوری بگم که یک شهر رویا بازسازی شده. همه شخصیتهای کارتونها و فیلمهای دیسنی بازسازی شدن. فضاسازی بسیار قشنگ و زیباست و جاذبه ها همونقدر که برای بچه بی نظیره بزرگترها رو هم میتونه کاملا مجذوب خودش کنه. با دیدن اون فضا لذت می برید و دلتون برای کودکی خودتون و بچه هاتون می سوزه. اون فضا برای بچه ها خیلی شگفت انگیز و دست داشتنیه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Marne-la-Vallee-Chessy از RER A که خودش در پایان چند شاخه میشه و پارک در انتهای شاخه A4  قرار داره.

disneyland-1

EPSON DSC picture

یک پیشنهاد بسیار ویژه: اگه فرصت کافی دارید، حداقل یک هفته می مونید و فرصت دیدن همه اون  جاهایی رو که بالا گفتم داشتید، یا اگه قبلا پاریس بودید و تا حالا همه جذابیت هاش رو دیدید و یا اگه خیلی دنبال فعالیتهای جدید هستید بهتون پیشنهاد می کنم برنامه های سالن Palais des Congrès de Paris رو چک کنید. سالن خیلی بزرگ و شیکیه که برنامه هایی مثل اپرا و نمایشهای هنری درش اجرا میشه. ما symphonic mania رو دیدیم. محشر بود. تلفیقی بود از موزیک کلاسیک با هنرهای نمایشی از قبیل باله و رقص های گروهی، اپرا و تک نوازی های پیانو. کل برنامه توسط تیمی از روسیه برگزار میشد. بسیار دیدنی بود. از اون تجربه هایی که هیچ وقت فراموش نمیشه. قیمت بلیط نفری ۵۲ یورو بود که البته بسته به جایی از سالن که بنشینید ممکنه کمی فرق کنه. واقعا ارزشش رو داشت، خوبیش این بود که زیاد کلامی نبود و براحتی میشد موضوع رو دنبال کرد. مطمئنا اگه تئاتر بود چیز چندانی ازش نمی فهمیدیم.

نکته جالب این بود از اون سالن ۳۵۰۰ نفری که تقریبا کامل پر شده بود بالای %۹۰ پیر مرد و پیرزن بودن و به نظرم اکثرا هم با تور اومده بودن. می دونید که، اروپایی های مایه دار وقتی بازنشست میشن تازه اول حال و هول و سفر رفتنشونه.

palais_des_congres_de_paris

palaisdescongres

symphonicmania

symphonic-mania-2

لینک به بقیه سفرنامه ها:

سفرنامه فرانسهقسمت اول        قسمت دوم         قسمت سوم         قسمت چهارم     قسمت پنجم

135 دیدگاه

 1. هیچ وقت فکر نمی کردم پاریس اینهمه دیدنی داشته باشه.بی جهت نیست که اسم به این بزرگی داره.
  تو هم که انصافن کامل نوشتی.می دونم خیلی وقت گذاشتی.پست بسیار باارزشی شد.خیلی عالی.
  امیدوارم قسمت بشه بصورت عملی از اطلاعات این سفرنامه پاریس استفاده کنیم.

 2. درود بر شما
  از اینکه دیدنیهاتون را با دوستانتون به اشتراک گذاشتید
  از اینکه در سفر عکس گرفتید برامون و وقت گذاشتید و به دوستانتون فکر کردید
  به نوبه خودم تشکر می کنم

 3. بچه مایه داری توی پاریس درس می خونی.خوش به حالت.من شاه کار کنم میرم مشهد اون هم با دوچرخه آخه دوچرخه سوارم!!!!!!!!
  ازت میخوام که کمکم کنی من می خواهم با دوچرخه برم فرانسه از کشور های ترکیه یونان ایتالیا عبور خواهم کرد ودر نهایتا به فرانسه خواهم رسید سوال اینجاست من باید ویزای همه ی این کشور ها رو بگیرم؟وبعضی ها میگن ویزای توریستی فرانسه رو بگیری کافیه و اون هم باید یک سند گرو بزاری!!!!!!!!!

  • 1. هیچکدوم از ما بقول شما بچه مایه دار نبودیم و نیستیم (بچه درس خوون شاید!).میتونید صفحه “درباره ما” رو بخونید.
   2. ترکیه ویزا نمیخواد اما برای کشورهای عضو شینگن شما از هر کدوم ویزا بگیرید،میتونید به بقیه هم سفر کنید.باید ثابت کنید توانایی مالی دارید و برمیگردید.سند ملک به نامتون فکر می کنم لازم باشه.گردش حساب خوب و … برای اطلاعات بیشتر هم میتونید به وب سایت سفارتخونه ها مراجعه کنید.
   موفق باشید

 4. آقا قلمت عالیه.خیلی زحمت کشیدی واسه این توضیحاتت.درستت واقعا” درد نکنه.مطمئنا” برای خیلیا قابل استفادس.مرسی

 5. در آستانه سفر به اروپا بسیار از مطالبتون استفاده کردم ممنون

 6. سلام دوست عزیز
  واقعا کلام شیرینی دارید..چندین بار من رو به قهقه واداشتید. من هفته پیش به مدت 36 ساعت (یک روز و نیم ) پاریس بودم. واقعا لذت بردم..الان بعد از برگشت دچار افسردگی شدم.
  دوست عزیز ای کاش وبلاگ و تجارب شما رو قبل از سفر میخواندم تا در مسیر یابی و شناسایی جاهای دیدنی پاریس کمتر وقت تلف میکردم.
  بهرترتیب در این مدت کوتاه
  من بالای برج ایفل رفتم..پیاده از ایفل تا دروازه آزادی و سپس خیابان شانزالیزه قدم زدم و در ادامه به موزه لوور رسیدم..3 ساعت اونجا بودم
  سپس هتل رفتم و وسایلم رو گذاشتم هتل و یک استراحت کوتاه کردم و مجددا شب برج ایفل رو دیدم و کف کردم.
  فردای آن روز به کلیسای نتردام رفتم و بعد طی حدود 500 پله و یا بیشتر بر بالای کلیسا رسیدم..پیشنهاد میکنم وقتتون رو با رفتن به اونجا هدر ندید..سپس رفتم منطقه مولن روژ و آسیاب بادی و آن کلیسا معروفش رو دیدم..و در پایان جهت برگشت از فرانسه سوار مترو شدیم و با پاریس خداحافظی کردیم.

 7. دوستان کتاب سفرنامه جنوب رو حتما بخونید !

 8. سلام
  من می خواهم عید دوباره برم پاریس. همیشه تابستان اونجا بودم. عید هوا سرده و بارون میاد. آیا در اون زمان Disneyland تعطیل است یا بارون بیاد بازیها تعطیل می شود؟
  با تشکر

 9. سلام
  من 3 بار رفتم پاریس و بعد از این 3 با ر بازم دوست دارم برم ، واقعا شهر دوست داشتنیه و شما هم کامل توضیحات لازمو آوردین.
  مرسی

 10. من می خواستم بگم که ۳ روز پیش از پاریس اومدم و الان با سایت شما آشنا شدم دلم می خواد تو سایت شما عضو بشم آیا این امکان وجود داره یا نه؟راستی من سفرنامه پاریستونو خوندم خیلی خوشم اومد و همه این ها رتایید می کنم راستی شما کی پاریس بودید

  • اگر قصد دارید بنویسید،براتون نام کاربری ایجاد میکنم تا نوشته ات تون بنام خودتون منتشر بشه.
   در ضمن خوشحال هستیم که خواننده نوجوون داریم.موفق باشید.

 11. راستي منن يك بار تو 4 سالگي و يك بار تو 10 سالگي به پاريس و اطراف فرانسه سفر كردم…

 12. الان هم 13 سالمه و 3 روز پيش پاريس بودم

 13. خیلی ممنون .من نقشه مترو پاریس رو دانلود کردم ولی خیلی گیج شدم چون نمیدونستم حالا هر جا خواستم برم کدوم ایستگاه می شه شما با گذاشتن این اطلاعات خیلی اضطراب منو کم کردین واقعا ممنون .

 14. به قول ژاک ریوت فقید…پاریس از آن ماست…

 15. سلام
  همون پاراگراف اول رو که خوندم دلم گرفت و یاد پاریس افتادم. سه ماه نیست که برگشتم و هواشو کردم. یه وبلاگ هم راه انداختم برای سفرهام که هدف اصلی ام زیبایی های اروپا و پاریسه.
  واقعا متفاوت و در ذهن ماندنی است.

 16. سلام
  ممنون از اطلاعات بسیار خوبی که در اختیارمون قرار دادین . من یه سوال داشتمچطوری میشه برنامه های symphonic mania رو چک کرد ؟ من از سایتش چیزی دستگیرم نشد .ممنون

 17. سلام من پاریس که رفته بودم بیشتره این جا ها رو دیدم خیلی قشنگن ……………..مسی

 18. سلام مرسی هم از مطالب خوبتون هم از راهنماییتون ما ویزامونو گرفتیم یک هفته پاریس می مونیم ولی یک هفته دیگه رو نمی دونیم بریم کدوم کشور یا شهر؟شما تجربه ای راجع به catalogne در اسپانیا دارید؟آیا تور از پاریس به اینجا وجود داره؟
  ممنون

 19. ونظرتون راجع به نیس چی هست؟

  • شیلای عزیز من پارسال چهار شب نیس بود و به جرات میگم که یک شهر بی نهایت زیبا و ساحلی و به سبک قدیمیه . محله اولد تاون واقعا زیباست و زیباتر از اون موناکو یا مونت کارلو که با اتوبوس نیم ساعت راه بود . واقعا دیدنی بود هم روزش و هم شبش
   و فکر کنم همون 3 یا 4 روز براش کافی باشه

 20. من واقعا از شما ممنونم که وقت گذاشتید .این حس واقعا قابل احترامه.ومن نوروز 93 دارم میرم پاریس و پراگ .اطلاعات شما بسیار مفید خواهد بود

 21. سلام،واقعا خیلی ممنون به خاطر مطالب زیباتون،یکی مثه من فقط میتونه از خوندنش لذت ببر و توی ذهنش اینارو تصور کنه،چون من نمیتونم تا آخر عمرمم به اینجورجاها برم و واسه من نهایتش همون شماله نه حتی کیش و دبی و ازهمه ی اینا بهتر اروپا!!!!نمیخوام داستان لیلی مجنون تعریف کنم ،فقط میتونم بگم ممنون که بیشتر منو آشنا کردین.

 22. خیلی ممنون
  موفق باشید

 23. ده فروردین سفری به پاریس دارم و ممنون میشم اگر کسی از قیمت ورودی مکانهای دیدنی اطلاعی داره بهم خبر بده

 24. می تونید گوگل سرچ کید. همه جاذبه های توریستی وبسایت دارن و حتی بعضی هاشون بلیط آنلاین با قیمت مناسب تر هم دارن.

 25. سلام دوست عزیز .
  من با دعوتنامه میخوام برای سفر فرانسه اقدام کنم . نوبت مصاحبه سفارت هم گرفتم . سوالم اینه که مدارکی که دارم با خودم میبرم سفارت برای روز مصاحبه (نامه سابقه کار، بیمه، سند ملکی، فیش حقوقی ، گردش حساب) نیاز به توجمه دارند یا خیر . چون توی سایت سفارت نوشته کپی مدارک ولی بعضی از اجانس ها میگن ترجمه مدارک هم لازمه . و اگه باید ترجمه کنم، مهر دادگستری و وزارت خارجه هم میخواد یا فقط مهر دارالترجمه کفایت میکند.
  متشکرم از راهنماییتون

 26. بابا ایول داداش ایول . میخوامت با این گفتنت دوست دارم داش . ؛) . عزیزم فقط یه سوال اگه با تور بری این دنگو فنگارو نداره؟؟؟ و این که من دانشجوام و کارت پایان خدمتم ندارم برام مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ جوابو اگه به ایمیلم بفرستی خیلی ممنونت میشم .

 27. ممنون مهدی جان فقط یه سوال دیگه . من در حین تحصیل که معافیت تحصیلی دارم امکان سفر های خارجی وجود ندارد ؟؟

  • با معافیت تحصیلی میشه اما تا جایی که می دونم ضمانت مالی میخواد. صبر کنید تا فرخ هم جواب بده بهتر میدونه

 28. ممنون مهدی جان فقط یه سوال دیگه . من در حین تحصیل که معافیت تحصیلی دارم امکان سفر های خارجی وجود ندارد ؟؟

  • با معافیت تحصیلی میشه اما تا جایی که می دونم ضمانت مالی میخواد. صبر کنید تا فرخ هم جواب بده بهتر میدونه

 29. از راهنمایی که کردی خیلی ممنونم . منتظر جواب کامل تر میمونم.

 30. از راهنمایی که کردی خیلی ممنونم . منتظر جواب کامل تر میمونم.

 31. سلام من میخوام به فرانسه سفر کنم اما نمیدونم کدوم شهر برم بین این 3 تا شهر موندم ( paris.nice.biarritz) اگه بتونین بهم کمک کنین خیلی ممنون میشم . و یه چیز دیگه من از جاهای باستانی و تاریخی و هنری زیاد خوشم نمیاد و فقط می خوام سفرم یک سفری که جنبه سرگرمی و تفریحی باشه نه چیز دیگری ممنون .

 32. سلام من میخوام به فرانسه سفر کنم اما نمیدونم کدوم شهر برم بین این 3 تا شهر موندم ( paris.nice.biarritz) اگه بتونین بهم کمک کنین خیلی ممنون میشم . و یه چیز دیگه من از جاهای باستانی و تاریخی و هنری زیاد خوشم نمیاد و فقط می خوام سفرم یک سفری که جنبه سرگرمی و تفریحی باشه نه چیز دیگری ممنون .

 33. من که از این سه تا فقط پاریس رو دیدم. دو بار. و باید بگم از بین جاهای توریستی تنها جایی که واقعا دلم براش تنگ میشه. دوست دارم هر از چندی دوباره برگردم ببینمش و از جریان زندگی درش لذت ببرم.
  خوب برای هر کسی تفریح و سرگرمی یه معنایی داره. شما می تونید تو سایت های مختلف جاذبه های توریستی این شهرها رو بخونید و بر اساس سلیقه انتخاب کنید.

 34. من که از این سه تا فقط پاریس رو دیدم. دو بار. و باید بگم از بین جاهای توریستی تنها جایی که واقعا دلم براش تنگ میشه. دوست دارم هر از چندی دوباره برگردم ببینمش و از جریان زندگی درش لذت ببرم.
  خوب برای هر کسی تفریح و سرگرمی یه معنایی داره. شما می تونید تو سایت های مختلف جاذبه های توریستی این شهرها رو بخونید و بر اساس سلیقه انتخاب کنید.

 35. ممنون از شما

 36. ممنون از شما

 37. ممنون از سایت خوبتون . یه سوال داشتم به نظر شما من اگه خودم برم هزینم کمتر میشه یا با تور؟ شما که رفتین براتون سفر چقدر هزینه برداشت ؟

 38. ممنون از سایت خوبتون . یه سوال داشتم به نظر شما من اگه خودم برم هزینم کمتر میشه یا با تور؟ شما که رفتین براتون سفر چقدر هزینه برداشت ؟

 39. من 10 روز دیگه دارم میرم.ممنون از توضیحاتتون

 40. من 10 روز دیگه دارم میرم.ممنون از توضیحاتتون

 41. ممنون از مطلب مطلوبتون! منم مثل علی میخوام بدونم با تور برم با صرفه تره یا خودم برم در ضمن کاش در مورد هزینه های خورد و خوراک و سوغاتی هم مطلب می نوشتید من مرداد ماه میرم انشاءالله

 42. ممنون از مطلب مطلوبتون! منم مثل علی میخوام بدونم با تور برم با صرفه تره یا خودم برم در ضمن کاش در مورد هزینه های خورد و خوراک و سوغاتی هم مطلب می نوشتید من مرداد ماه میرم انشاءالله

 43. سلام
  ممنون از شما توضیحات شما خیلی عالی بود

  فقط یک سوال داشتم اینکه برای یک فرد معلول که امکان پیاده روی برایش کم است ( زمان کمی می تواند پیاده روی کند)
  چه امکاناتی در این مراکز وجاذبه هایی که لیست کردید وجود دارد
  لطفا اگه امکان دارد جواب برایم ایمیل هم بکنید
  ما 4 شهریور می ریم پاریس

 44. سلام
  ممنون از شما توضیحات شما خیلی عالی بود

  فقط یک سوال داشتم اینکه برای یک فرد معلول که امکان پیاده روی برایش کم است ( زمان کمی می تواند پیاده روی کند)
  چه امکاناتی در این مراکز وجاذبه هایی که لیست کردید وجود دارد
  لطفا اگه امکان دارد جواب برایم ایمیل هم بکنید
  ما 4 شهریور می ریم پاریس

 45. مریم خانم:
  همه مراکز دیدنی از جمله موزه ها وبسایت اختصاصی دارن که با سرچ کوتاهی می تونید پیداش کنید و در اونجا معمولا توضیح دادن که برای افراد معلول چه تمهیداتی وجود داره.
  من این لینک رو:
  http://www.louvre.fr/en/accessibility
  از سایت موزه لوور به عنوان مثال نگاه کردم. بقیه شون هم حتما دارن.
  عموما می تونید انتظار داشته باشید که مراکز اصلی فکرش رو کردن.
  قبل از سفر مطالعه کاملی از سایت هاشون انجام بدید و از نکات مهم و دسترسی ها اطلاع کسب کنید. در زمان ورود هم می تونید برای کمک بیشتر سوال کنید.

 46. مریم خانم:
  همه مراکز دیدنی از جمله موزه ها وبسایت اختصاصی دارن که با سرچ کوتاهی می تونید پیداش کنید و در اونجا معمولا توضیح دادن که برای افراد معلول چه تمهیداتی وجود داره.
  من این لینک رو:
  http://www.louvre.fr/en/accessibility
  از سایت موزه لوور به عنوان مثال نگاه کردم. بقیه شون هم حتما دارن.
  عموما می تونید انتظار داشته باشید که مراکز اصلی فکرش رو کردن.
  قبل از سفر مطالعه کاملی از سایت هاشون انجام بدید و از نکات مهم و دسترسی ها اطلاع کسب کنید. در زمان ورود هم می تونید برای کمک بیشتر سوال کنید.

 47. برای علی آقا – نسرین خانم:
  انتخاب بین با تور رفتن یا شخصی سفر کردن بستگی به این داره که چقدر امکان رزرو هتل دارید و این که چقدر خودتون می تونید از عهده پیدا کردن راه بر بیایید. کلا سفر شخصی هیجانش ببیشتر.
  در مورد خوراک: هزینه بستگی به این داره که چی و کجا بخورید از 5 یورو برای یک نفر در یک وعده در مک دونالد یا ساندویچی های سرپایی گرفته تا 10، 20، 30، 40 و بالاتر برای هر نفر در هر وعده در رستوران های مختلف می تونه تغییر کنه.
  در مورد سوغاتی هم همین طور، می تونید برچسب یخچال بخرید یا جا کلیدی یک یورو، می تونید هم دکروی در ابعاد مختلف بخرید از 2،3 یورو گرفته تا 50 یورو.

 48. برای علی آقا – نسرین خانم:
  انتخاب بین با تور رفتن یا شخصی سفر کردن بستگی به این داره که چقدر امکان رزرو هتل دارید و این که چقدر خودتون می تونید از عهده پیدا کردن راه بر بیایید. کلا سفر شخصی هیجانش ببیشتر.
  در مورد خوراک: هزینه بستگی به این داره که چی و کجا بخورید از 5 یورو برای یک نفر در یک وعده در مک دونالد یا ساندویچی های سرپایی گرفته تا 10، 20، 30، 40 و بالاتر برای هر نفر در هر وعده در رستوران های مختلف می تونه تغییر کنه.
  در مورد سوغاتی هم همین طور، می تونید برچسب یخچال بخرید یا جا کلیدی یک یورو، می تونید هم دکروی در ابعاد مختلف بخرید از 2،3 یورو گرفته تا 50 یورو.

 49. سلام ادمین جان
  من یکی از آرزوهام اینه که به پاریس سفر کنم.تااونجایی که میدونم اگه بخوام باتور برم ضمانت نامه بانکی میخواد منم که 40میلیون ندارم
  پس چطوری میشه برم؟
  میشه یه توضیح کامل بدین که چیا لازمه؟لطفا
  بیصبرانه منتظر جوابتون هستم
  ممنون

 50. سلام ادمین جان
  من یکی از آرزوهام اینه که به پاریس سفر کنم.تااونجایی که میدونم اگه بخوام باتور برم ضمانت نامه بانکی میخواد منم که 40میلیون ندارم
  پس چطوری میشه برم؟
  میشه یه توضیح کامل بدین که چیا لازمه؟لطفا
  بیصبرانه منتظر جوابتون هستم
  ممنون

 51. سلام 29 جولای ویزا توریستی گرفتم. با همسرم.میشه هتل 3 ستاره یا 4 معرفی کنید با صبحانه.در مرکز شهر ایا از اینجا بوک کنیم بهتره یا نه ممنون

 52. سلام 29 جولای ویزا توریستی گرفتم. با همسرم.میشه هتل 3 ستاره یا 4 معرفی کنید با صبحانه.در مرکز شهر ایا از اینجا بوک کنیم بهتره یا نه ممنون

 53. سلام 29 جولای ویزا توریستی به همراه همسرم گرفتم .میشه هتل 3 یا 4 *با صبحان معرفی کنید.از کجا رزرو کنیم

 54. سلام 29 جولای ویزا توریستی به همراه همسرم گرفتم .میشه هتل 3 یا 4 *با صبحان معرفی کنید.از کجا رزرو کنیم

 55. سلام
  اول از همه ممنون بخاطر اینهمه اطلاعات کامل و مفیدی که ثبت کردید.
  من سپتامبر با همسر و دختر کوچیکم ده روز میخوام برم اروپا.چون ویزام رو از سفارت چک میگیرم باید حتما پراگ رو برم . پاریس رو هم دلم میخواد حتما ببینم . بنظر شما اگر وقت اجازه داد فرانکفورت برم یا وین ؟ بعد هم از کدوم از این دو شهر با قطار میشه راحتتر اومد پاریس ؟ سپاسگزارم از راهنماییتون .

 56. سلام
  اول از همه ممنون بخاطر اینهمه اطلاعات کامل و مفیدی که ثبت کردید.
  من سپتامبر با همسر و دختر کوچیکم ده روز میخوام برم اروپا.چون ویزام رو از سفارت چک میگیرم باید حتما پراگ رو برم . پاریس رو هم دلم میخواد حتما ببینم . بنظر شما اگر وقت اجازه داد فرانکفورت برم یا وین ؟ بعد هم از کدوم از این دو شهر با قطار میشه راحتتر اومد پاریس ؟ سپاسگزارم از راهنماییتون .

 57. ببخشید من زیاد سوال میکنه .
  من هتل هارو سرچ کردم هتلهای نزدیک به ایفل خیلی گرون بودن . ولی مثلا هتل Holiday Inn قیمتش مناسبت تر بود . با توجه به شناختی که شما دارید این هتلها چقدر با مرکز شهر فاصله دارن ؟ آیا دسترسی با مترو راحت خواهد بود ؟

 58. ببخشید من زیاد سوال میکنه .
  من هتل هارو سرچ کردم هتلهای نزدیک به ایفل خیلی گرون بودن . ولی مثلا هتل Holiday Inn قیمتش مناسبت تر بود . با توجه به شناختی که شما دارید این هتلها چقدر با مرکز شهر فاصله دارن ؟ آیا دسترسی با مترو راحت خواهد بود ؟

 59. برای خانم نوشی:
  1. الان اگه برای سپتامبر می خواهید هتل رزرو کنید انتخاب هاتون چندان زیاد نخواهد بود. پاریس شهر توریستی هستش که تو تابستون اوج فصل توریسته. برای مثال الان برای سپتامبر بیش از 70 درصد اتاق ها پر شدن. این یعنی هر چی مونده گران تر خواهد بود.
  به هر حال، توجه کنید که سیستم جابجایی تو پاریس خیلی خوبه. پس یه این فکر نکنید که حتما هتل رو کنار ایفل بگیرید.
  تو محدوده زمانی که می خواهید از طریق booking.com سرچ کنید. بعد بر اساس میانگین نظرات مسافران قبلی مرتبش کنید و بعد بین اونها هتل هایی رو نگاه کنید که امتیاز بالای 7.5 – 8 داشته باشن (ترجیحا تعداد نظرات بالای 100 تا رو نگاه کنید که مطمئن باشید میانگین نظرات تعداد زیادی رو دارید می بینید). بعد بین اونها ببینید کدوم قیمتش مناسب تره و البته که نظرات مسافران قبلی رو هم بخونید.
  2. برای ده روز اگه بخواهید هم پراگ رو ببینید هم پاریس رو با توجه به اینکه بچه هم همراهتونه سخته که بخواهید جای دیگه ای هم برید. به هر حال پیشنهاد بعدی من شهر رم ایتالیا هستش. اما به هر حال هر جایی رو که انتخاب کردید، بسته به مسافت می تونید بین قطار و هواپیما انتخاب کنید، سیستم قطارها در اروپای مرکزی عالیه.
  خوش باشید.

 60. برای خانم نوشی:
  1. الان اگه برای سپتامبر می خواهید هتل رزرو کنید انتخاب هاتون چندان زیاد نخواهد بود. پاریس شهر توریستی هستش که تو تابستون اوج فصل توریسته. برای مثال الان برای سپتامبر بیش از 70 درصد اتاق ها پر شدن. این یعنی هر چی مونده گران تر خواهد بود.
  به هر حال، توجه کنید که سیستم جابجایی تو پاریس خیلی خوبه. پس یه این فکر نکنید که حتما هتل رو کنار ایفل بگیرید.
  تو محدوده زمانی که می خواهید از طریق booking.com سرچ کنید. بعد بر اساس میانگین نظرات مسافران قبلی مرتبش کنید و بعد بین اونها هتل هایی رو نگاه کنید که امتیاز بالای 7.5 – 8 داشته باشن (ترجیحا تعداد نظرات بالای 100 تا رو نگاه کنید که مطمئن باشید میانگین نظرات تعداد زیادی رو دارید می بینید). بعد بین اونها ببینید کدوم قیمتش مناسب تره و البته که نظرات مسافران قبلی رو هم بخونید.
  2. برای ده روز اگه بخواهید هم پراگ رو ببینید هم پاریس رو با توجه به اینکه بچه هم همراهتونه سخته که بخواهید جای دیگه ای هم برید. به هر حال پیشنهاد بعدی من شهر رم ایتالیا هستش. اما به هر حال هر جایی رو که انتخاب کردید، بسته به مسافت می تونید بین قطار و هواپیما انتخاب کنید، سیستم قطارها در اروپای مرکزی عالیه.
  خوش باشید.

 61. برای حسن آقا:
  جوابی که برای خانم نوشی نوشتم بند یکش جواب شما رو هم می ده.
  خوش باشید.

 62. برای حسن آقا:
  جوابی که برای خانم نوشی نوشتم بند یکش جواب شما رو هم می ده.
  خوش باشید.

 63. سلام من یک کارمند هستم تاحالا فکر میکنم ایران را کامل درحد خودم کشتم چند تاسفر خارجی دور نزدیک هم دور وبر داشتم ولی اروپا تا حالا نرفتم ترس دارم اما مثل بعضی ها دنبال هتل لوکس ان چنانی نیستم بنظر شما تنها برم اروپا یا با تور خودم ترجیح میدم یکی که دنبال کشتن باشه نه خرید باهام باشه میشه راهنمای کنید ایا صلاح هست توسایت باکسی هم سفر شد یا نه یا چطور میشه شخصی با شرایط سفر خودمان پیدا کنیم

 64. سلام من یک کارمند هستم تاحالا فکر میکنم ایران را کامل درحد خودم کشتم چند تاسفر خارجی دور نزدیک هم دور وبر داشتم ولی اروپا تا حالا نرفتم ترس دارم اما مثل بعضی ها دنبال هتل لوکس ان چنانی نیستم بنظر شما تنها برم اروپا یا با تور خودم ترجیح میدم یکی که دنبال کشتن باشه نه خرید باهام باشه میشه راهنمای کنید ایا صلاح هست توسایت باکسی هم سفر شد یا نه یا چطور میشه شخصی با شرایط سفر خودمان پیدا کنیم

 65. سلام با سپاس مطالب جامع و کاملی که گذاشته بودید
  من برای آخر سپتامبر به پاریس سفر یک هفته ای خواهم داشت با توجه به مطالبی که شما نوشته بودید فکر کنم فصل خوبی رو انتخاب نکردم….میشه خواهش کنم مراکز خرید قیمت مناسب رو برای خرید معرفی کنید… ممنون میشم و اینکه اگه بخوام برم دیزنی با مترو راحت هست یا به علت پیچیدگی خطوط ممکنه گم بشم…. منتظر راهنمایی خوبتون هستم با سپاس از شما دوست عزیز

 66. سلام با سپاس مطالب جامع و کاملی که گذاشته بودید
  من برای آخر سپتامبر به پاریس سفر یک هفته ای خواهم داشت با توجه به مطالبی که شما نوشته بودید فکر کنم فصل خوبی رو انتخاب نکردم….میشه خواهش کنم مراکز خرید قیمت مناسب رو برای خرید معرفی کنید… ممنون میشم و اینکه اگه بخوام برم دیزنی با مترو راحت هست یا به علت پیچیدگی خطوط ممکنه گم بشم…. منتظر راهنمایی خوبتون هستم با سپاس از شما دوست عزیز

 67. سلام من ٤نوامبر ١٣آبان عازم پاريس هستم هيچگونه اطلاعاتي نداشتم ازاينكه انقدر واضح و خوب همينطور درج قيمتها رو نشون داده بودي ازت ممنونم.

 68. سلام من ٤نوامبر ١٣آبان عازم پاريس هستم هيچگونه اطلاعاتي نداشتم ازاينكه انقدر واضح و خوب همينطور درج قيمتها رو نشون داده بودي ازت ممنونم.

 69. راستي ببخشيد سوالي كه داشتم اينه كه من ٢هفته پاريس هستم اگر بخوام از پاريس كشور ديگه اي برم پيشنهادتون كجاست هزينش چقدر ميشه وبهتره با قطار برم يا هواپيما ؟ ممنون ميشم

 70. سلام
  بسيار كامل توضيح داديد سپاسگزارم

 71. سلام
  بسيار كامل توضيح داديد سپاسگزارم

 72. سلام خيلي نكات جالبي رو مطرح كرده بوديد.من و همسرم آخراي مارچ سه روز قراره بريم پاريس.خواستم راجبه قيمت بليط موزه لوور و ديزني لند و بالارفتن از ايفل بپرسم.خيلي لطف ميكنين اگه جواب بدين

  • سلام ممنون از مطالب مفیدتون من خیلی دوست دارم برم پاریس اما حیف که نمیتونم من فقط شمال و مشهد و شیراز و تهران و قزوین و کرج رفتم جای دیگه ای تا حالا نرفتم به نظرتان میشه با اتومبیل رفت پاریس با پاسپورت و ویزا؟

 73. سلام خيلي نكات جالبي رو مطرح كرده بوديد.من و همسرم آخراي مارچ سه روز قراره بريم پاريس.خواستم راجبه قيمت بليط موزه لوور و ديزني لند و بالارفتن از ايفل بپرسم.خيلي لطف ميكنين اگه جواب بدين

  • سلام ممنون از مطالب مفیدتون من خیلی دوست دارم برم پاریس اما حیف که نمیتونم من فقط شمال و مشهد و شیراز و تهران و قزوین و کرج رفتم جای دیگه ای تا حالا نرفتم به نظرتان میشه با اتومبیل رفت پاریس با پاسپورت و ویزا؟

 74. قیمت بلیط رو که هر کدوم سایت دارند و میتونید چک کنید
  دقیقا یادم نیست اما لوور حدود 10-12 یورو، دیزنی لند حدود 50 یورو و ایفل بستگی داره که تا چند طبقه برید بالا 10-20 یورو
  به این هم فکر کنید که دیزنی لند هم یه کم دوره از شهر هم خودش اونقدر بزرگه که یک روز میبره

 75. سلام
  من براي تعطيلات عيد ميخوام برم فرانسه اما زمانم خيلي كمه، بنظر شما ديدن موزه لوور بهتره يا ديزني لند؟ چون كلا ٢ روز پاريس هستم و فقط ميتونم يكي از اين ٢ تا رو انتخاب كنم.
  ممنون ميشم اگه توضيحات كامل بديد.

 76. بستگی داره ، بچه همراهتون هست اگه خوب دیسنی لند بهتره
  اگه نه:
  لوور:
  – خوب موزه دیدنیه ، اما بعضی ها هم حوصلشون سر میره مونده چقدر به تاریخ و هنر علاقه داشته باشین
  – خوبیش اینه که تو شهره و میشه بعدش یه کار دیگه هم کرد
  – قسمت ایران باستان واقعا دیدنیه
  دیسنی لند:
  – در کل برای بچه ها طراحی شده اما خوب بزرگ ترها هم سرگرمی زیاد پیدا می کنن
  – یه کم از شهر فاصله داره و مخصوصا آخر هفته ها هم خیلی شلوغ میشه اینه که تقریبا یه روز کامل میبره
  – اگه به سرگرمی های معمول شهربازی ها علاقه دارین مثل ترن هوایی و … انتخاب خوبیه
  – برای بیشتر بازی های خوب صف های طولانی تشکیل مشه اینه که باید صبح اول وقت برید و آماده صف وایسادن هم باشید
  – انواع و اقسام مناظر طبیعی بازسازی شده امکان گرفتن عکس های خوبی میده
  انتخاب سختیه اما اگه من بودم می رفتم لوور

 77. بستگی داره ، بچه همراهتون هست اگه خوب دیسنی لند بهتره
  اگه نه:
  لوور:
  – خوب موزه دیدنیه ، اما بعضی ها هم حوصلشون سر میره مونده چقدر به تاریخ و هنر علاقه داشته باشین
  – خوبیش اینه که تو شهره و میشه بعدش یه کار دیگه هم کرد
  – قسمت ایران باستان واقعا دیدنیه
  دیسنی لند:
  – در کل برای بچه ها طراحی شده اما خوب بزرگ ترها هم سرگرمی زیاد پیدا می کنن
  – یه کم از شهر فاصله داره و مخصوصا آخر هفته ها هم خیلی شلوغ میشه اینه که تقریبا یه روز کامل میبره
  – اگه به سرگرمی های معمول شهربازی ها علاقه دارین مثل ترن هوایی و … انتخاب خوبیه
  – برای بیشتر بازی های خوب صف های طولانی تشکیل مشه اینه که باید صبح اول وقت برید و آماده صف وایسادن هم باشید
  – انواع و اقسام مناظر طبیعی بازسازی شده امکان گرفتن عکس های خوبی میده
  انتخاب سختیه اما اگه من بودم می رفتم لوور

 78. سلام دوباره تشکر میکنم به خاطر مطالب مفیدتون ما شاید تابستان بریم پاریس

 79. سلام دوباره تشکر میکنم به خاطر مطالب مفیدتون ما شاید تابستان بریم پاریس

 80. دوست پرتلاش ممنونم . زیبایی کلامتان در حدی بود که با خواندن مطالب خود را در فضا احساس می کردیم . یقبنا با این اطلاعات بخصوص مسیرهایی که لطف فرموده بودید و دقیق گزارش شد می تونم سفر خوبی داشته باشم . برقرار و بر دوام باشید .

 81. دوست پرتلاش ممنونم . زیبایی کلامتان در حدی بود که با خواندن مطالب خود را در فضا احساس می کردیم . یقبنا با این اطلاعات بخصوص مسیرهایی که لطف فرموده بودید و دقیق گزارش شد می تونم سفر خوبی داشته باشم . برقرار و بر دوام باشید .

 82. سلام . بسیار لذت بردم از خوندن سفرنامه تون
  امسال تابستون به همراه همسر و دخترم قصد سفر به پاریس داریم . آیا مکانی وجود داره که برای بچه ممنوعیت ورود داشته باشه؟ چون بدون تور سفر می کنیم راهنمایی نداریم و می خوام محدودیت های سفرم رو بدونم . درمورد مکان های عمومی مشکلی نیست ولی جایی مثل مولن روژ اجازه ورود بچه میدن؟

 83. سلام، من از دیزنی لند بازدید کردم اصلا در حد انتظارم نبود وسیله بازی آنچنانی نداره فقط یه ترن داشت که یکمی هیجان آور بود ولی فضای قشنگ و دیدنی داشت در کل شهر رویاهای اصفهان خیلی خیلی خیلی بهتر و هیجان آورتره ولی اگر کسی محیط و فضا ی شبیه سازی کارتون های هالیودی رادوست داشته باشه ممکنه بهش خوش بگذره. ولی در کل ارزش دیدنش 59 یورو نیست.

 84. سلام، من از دیزنی لند بازدید کردم اصلا در حد انتظارم نبود وسیله بازی آنچنانی نداره فقط یه ترن داشت که یکمی هیجان آور بود ولی فضای قشنگ و دیدنی داشت در کل شهر رویاهای اصفهان خیلی خیلی خیلی بهتر و هیجان آورتره ولی اگر کسی محیط و فضا ی شبیه سازی کارتون های هالیودی رادوست داشته باشه ممکنه بهش خوش بگذره. ولی در کل ارزش دیدنش 59 یورو نیست.

 85. سلام
  من هم دیزنی لند را رفتم ولی نه تنها ارزش 71 یورو را نداشت بلکه ارزش وقت گذاشتن را هم نداشت
  اونقد جاهای زیبای دیگه پاریس داره که من به هیچکس دیزنی لند را پیشنهاد نمیکنم

 86. سلام دوست عزیز
  همه چیز مختصر و مفید و البته عالی بود.
  من یک بار به پاریس سفر کردم. مطالب من رو برد به همون خاطرات بسیار زیبا. انشاء اله دوباره قصد سفر به پاریس را دارم و با خواندن مطالب شما چند جایی که جا مانده بود برای گردش رو در برنامه سفرم گنجاندم. بازم تشکر

 87. سلام دوست عزیز
  همه چیز مختصر و مفید و البته عالی بود.
  من یک بار به پاریس سفر کردم. مطالب من رو برد به همون خاطرات بسیار زیبا. انشاء اله دوباره قصد سفر به پاریس را دارم و با خواندن مطالب شما چند جایی که جا مانده بود برای گردش رو در برنامه سفرم گنجاندم. بازم تشکر

 88. سلام.من همیشه آرزوم بوده وهست که پاریس روببینم.ازخوندن سفرنامتون واقعا لذت بردم.هزینه تورحدود 7-8ملیون هست.میخوام بدونم اونجا باحساب کم خرج بودن برای یکهفته موندن چندیورو کافیه.وبدون تور باانتخاب یک هتل ارزان حدودا چندیورو هزینش میشه.لطفاجوابم روبدین چونکه برام مهمه.

 89. سلام.من همیشه آرزوم بوده وهست که پاریس روببینم.ازخوندن سفرنامتون واقعا لذت بردم.هزینه تورحدود 7-8ملیون هست.میخوام بدونم اونجا باحساب کم خرج بودن برای یکهفته موندن چندیورو کافیه.وبدون تور باانتخاب یک هتل ارزان حدودا چندیورو هزینش میشه.لطفاجوابم روبدین چونکه برام مهمه.

 90. سلام.ممنونم از اطلاعات خوبتون.من و همسرم با یه پسر۶ ماهه قصد سفر به پاریس رو داریم و در منزل یکی از دوستان اقامت میکنیم.خواستم بپرسم با یه بچه ی ۶ماهه دیزنی لند بهمون خوش میگذره? ما میخوایم اوایل پاییز بریم.اون موقع هم همه جا شلوغه? کی بریم که هم هوا خوب باشه و هم شلوغ نباشه?

 91. mamnoun az zahmatetoun

  ? shoma che fasli az Paris didan kardid

  ? fekr mikonid Esfand baraye raftan be paris fasle khoubie

  Merci

 92. mamnoun az zahmatetoun

  ? shoma che fasli az Paris didan kardid

  ? fekr mikonid Esfand baraye raftan be paris fasle khoubie

  Merci

 93. من در بخش چهارم سفرنامه تجربیات چند سفر به پاریس را که به نظرم خیلی مفید بودن به اشتراک گذاشتم البته اگر مدیر محترم پاکش نکند در ادامه اینجا از تجربیات دیگرم خواهم گقت

  1- Cathédrale Notre-Dame de Paris کلیسای نوتردام
  در مورد خود کلیسا که مطالب خواندنی را پیدا می کنید و می خوانید و من می خواهم دو نکته جالب دیگر را بگویم

  اول اینکه بغیر از جلو از قسمت بیرونی در حیط پشتی کلیسا هم دیدن کنید چون حس و حال متفاوتی خواهید داشت
  نکته جالب دوم اینکه در قسمت جنوب رودخانه کنار کلیسا منطقه Saint-Michel سنت میشل قرار دارد که پر از رستورانهای رنگارنگ از هز درجه ای است لابلای کوچه بگردید و کلی لذت خواهید برد مثل فرحزاد است و انواع غذاها را دارد
  من دفعه اول که به کلیسا نوتردام رفته بودم متوجه این بخش پاریس نشده بودم ولی واقعا از غذا خوردن در آنجا لذت بردم

 94. 2 – رفتن به Sacré Coeur کلیسای سکرکر

  واقعا رفتن به این کلیسا از میان کوچه پس کوچه هایش دیدنی و بیادماندی است البته اگر از سمت پیگل بروید در وسط راه میدانی می بینید که پر از نقاش هست و برخی به شما گیر می دهند این میدان خیلی جالب است ولی مواظب باشید اولا اگر می خواهید واقعا یکی تصویر شما را بکشد یک کسی را که انتخاب می کنید باشد نه اینکه در دام دیگران بیافتید
  بعد در مورد قیمتش خیلی چانه دارد دقیق یادم نمی آید ولی قیمتها بالا بود ولی قشنگ قیمت را نصف یا حتی کمتر بدهید
  البته اسم آن میدان یادم نمی آید ولی می دانم در منطقه مونتمارت است Montmartre
  نقاش های قشنگی از قسمتهای مختلف پاریس دارد که واقعا ارزش دیدن و خریدن دارد
  کلا حال و هوای خوبی دارد چون پاریس و زندگی در اروپا را در این خیابان و میدان قابل دیدن است

  روبروی کلیسا سکره کر یک منطقه سرسبز و پارک مانند است وقتی از خیابانهای دور آن عبور کنید گویا به کوچه برلن رفته اید انواع پارچه فروشی و خرازیها واقعا دیدنی است

 95. 2 – رفتن به Sacré Coeur کلیسای سکرکر

  واقعا رفتن به این کلیسا از میان کوچه پس کوچه هایش دیدنی و بیادماندی است البته اگر از سمت پیگل بروید در وسط راه میدانی می بینید که پر از نقاش هست و برخی به شما گیر می دهند این میدان خیلی جالب است ولی مواظب باشید اولا اگر می خواهید واقعا یکی تصویر شما را بکشد یک کسی را که انتخاب می کنید باشد نه اینکه در دام دیگران بیافتید
  بعد در مورد قیمتش خیلی چانه دارد دقیق یادم نمی آید ولی قیمتها بالا بود ولی قشنگ قیمت را نصف یا حتی کمتر بدهید
  البته اسم آن میدان یادم نمی آید ولی می دانم در منطقه مونتمارت است Montmartre
  نقاش های قشنگی از قسمتهای مختلف پاریس دارد که واقعا ارزش دیدن و خریدن دارد
  کلا حال و هوای خوبی دارد چون پاریس و زندگی در اروپا را در این خیابان و میدان قابل دیدن است

  روبروی کلیسا سکره کر یک منطقه سرسبز و پارک مانند است وقتی از خیابانهای دور آن عبور کنید گویا به کوچه برلن رفته اید انواع پارچه فروشی و خرازیها واقعا دیدنی است

 96. 3- در مورد موزه لورر

  گویا از چند جا میشه بلیط خرید بنابراین از قبل چند جا را در نظر داشته باشید تا اگر صف طولانی بود از جای دیگر وارد شوید
  ولی برای آنها که از قسمت شیشه ای موزه وارد می شود تجربه جالبی است

  نقشه موزه را از سایتش تهیه کنید و چند چیز با ارزش را نشان کنید و هدفمند وارد شوید

  یک فروشگاه هم هست که می توانید نمونه های مجسمه ها را در سایزهای مختلف بخرید البته خیلی ارزان نیست

  روبروی حیاط موزه از دور فضای سبزی را می بینید که باغ لوگزامبورگ است و انتهای پارک به میدان کنکورد ختم می شود

 97. 4- برج ایفیل

  در یکی از سایتهای مطلبی در مورد رفتن به برج ایفیل خوانده بودم که خیلی بدردم خورد گفتم آنرا به اشتراک بگذارم

  از مترو برای رفتن به محل دقیق برج استفاده نکنید چون زیبایی آنرا درک نخوهید کرد

  به‌جاي اينكه براي ديدن برج ايفل با عجله خود را به برج برسانيد، اول از ايستگاه Trocadero در آن سوي رود سِن بازدید را شروع كنيد. نماي بي‌نظيري از ايفل را خواهيد ديد. این بخش خودش بسیار تماشایی است و می توانید عکسهای جالبی از خودتان در کنار برج ایفیل بگیرید

 98. 5- شام داخل کشتی روی رود سن

  تجربه ای بود که گفتم با دوستان مطرح کنم. کشتی خیلی بزرگ است و صندلهای در بخشهای مختلف چیده شده و فقط صندلهای که کنار پنجره هاست دید خوبی دارد و بقیه صندلی ها که وسط چیده شده اصلا فایده ندارد.

  کشتی که ما سوار شدیم و فکر می کنم بیشترشان همین شکلی هستند با تجربه کشتی سواری در ترکیه کاملا متفاوت بود زیرا محیط کشتی کاملا بسته بود و هیچ فضای بازی برای رفتن روی عرشه نداشت بنابراین لذتی نداشت
  گوی در یک رستوران متحرک نشسته ای و نمی توانی مانوری داشته باشی
  البته می دانم این کشتی بزرگ و لوکس بود ولی نه کیفیت غذا خوب بود و چون داخلش نور برای سرو غذا زیاد بود اصلا بیرون به خوبی دیده نمی شد
  یعنی نمی ارزه دوباره تکرار کنم
  در ضمن خیلی دقیق هستند و سر ساعت راه می افتند مواظب باشید دیر نکنید
  نمی دانم شاید برای ظهر جالبتر باشد
  بهرحال انواع تورها وجود دارد سعی کنید قایقی که مناسب است و تصاویرش را از قبل در اینترنت دیده اید انتخاب کنید که چیدمان صندلی ها مناسب باشد و بالکن هم داشته باشد تا مناظر بیرونی را بتوانید راحت ببینید

 99. 5- شام داخل کشتی روی رود سن

  تجربه ای بود که گفتم با دوستان مطرح کنم. کشتی خیلی بزرگ است و صندلهای در بخشهای مختلف چیده شده و فقط صندلهای که کنار پنجره هاست دید خوبی دارد و بقیه صندلی ها که وسط چیده شده اصلا فایده ندارد.

  کشتی که ما سوار شدیم و فکر می کنم بیشترشان همین شکلی هستند با تجربه کشتی سواری در ترکیه کاملا متفاوت بود زیرا محیط کشتی کاملا بسته بود و هیچ فضای بازی برای رفتن روی عرشه نداشت بنابراین لذتی نداشت
  گوی در یک رستوران متحرک نشسته ای و نمی توانی مانوری داشته باشی
  البته می دانم این کشتی بزرگ و لوکس بود ولی نه کیفیت غذا خوب بود و چون داخلش نور برای سرو غذا زیاد بود اصلا بیرون به خوبی دیده نمی شد
  یعنی نمی ارزه دوباره تکرار کنم
  در ضمن خیلی دقیق هستند و سر ساعت راه می افتند مواظب باشید دیر نکنید
  نمی دانم شاید برای ظهر جالبتر باشد
  بهرحال انواع تورها وجود دارد سعی کنید قایقی که مناسب است و تصاویرش را از قبل در اینترنت دیده اید انتخاب کنید که چیدمان صندلی ها مناسب باشد و بالکن هم داشته باشد تا مناظر بیرونی را بتوانید راحت ببینید

 100. 6 – مجسمه آزادی در پاریس liberty statue paris

  اگر نمونه کوچک شده مجسمه آزادی را در پاریس کنار رود سن نزدیک برج ایفیل دید جا نخورید
  البته من تاریخم خوب نیست ولی شنیدیم که پاریسیها مجسمه آزادی آمریکا را از روی مجسمه خودشان ساخته و به آنها هدیه دادند
  البته اطلاعات من دقیق نیست ولی با چشمای خودم این مجسمه را از رود سن دیدم و برایم ماجرا خیلی جالب بود

  • این مجسمه در سال ۱۸۸۵ یعنی‌ ۷ سال بد از ساخت مدل اصلی‌ توسط تیبو فرر از روی مدل اصلی‌ و از برنز ساخته شده. این مجسمه توسط کمیته امریکایی‌های پاریس به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه اهدا شده. سازنده مدل اصلی‌ آگوست بارتلدی است.

 101. 6 – مجسمه آزادی در پاریس liberty statue paris

  اگر نمونه کوچک شده مجسمه آزادی را در پاریس کنار رود سن نزدیک برج ایفیل دید جا نخورید
  البته من تاریخم خوب نیست ولی شنیدیم که پاریسیها مجسمه آزادی آمریکا را از روی مجسمه خودشان ساخته و به آنها هدیه دادند
  البته اطلاعات من دقیق نیست ولی با چشمای خودم این مجسمه را از رود سن دیدم و برایم ماجرا خیلی جالب بود

 102. سلام ، ممنون از اطلاعات خوبتون
  آیا تو گروه کسی هست که ساکن پاریس باشه یا الان اونجا دانشجو باشه من چنتا سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید

 103. سلام وقت بخير برأي بار اول دارم مي رم اروپا، خيلي استرس داشتم اما مطالب شما رو خوندم كيف كردم، مشكل اينجاست كه زبانم زياد خوب نيست مي ترسم دچار مشكل بشم، كاش توي تلگرام هم كانال داشتيد، اگه داريد منو ادد كنيد ممنون مي شم

 104. نگران نباشید
  شهرهای توریستی طوری اداره می شن که با حداقل زبان هم می تونید راهتون رو پیدا کنید
  خوندن نقشه مترو و پیدا کردن راه به سمت مقاصد توریستی زیاد سخت نیست
  در ضمن در شهرهای توریستی از زبان اشاره هم می تونید استفاده کنید
  توریست های چینی زیادی می بینید که به همین ترتیب کارشون رو پیش می برند

 105. سلام ، از مطلب بسیار کامل تون ممنون
  من یک ماه دیگه مصاحبه ی سفارت فرانسه رو دارم ، من کارم تدریس خصوصیه یعنی مدرکی برای کارم نمی تونم ارائه بدم ، مانده ی حسابم هم سی میلیون هست و با پسر شش ساله م می خوام برم ، همسرم با ما نمیان ، 5 سال پیش هم یه شینگن دو ماهه داشتم . سند ملکی به نام همسرم هست ، احتمال دادن ویزا رو دارم ؟

 106. سلام.با تور به مدت ۱۲ روز قراره به پاریس ، بارسلون ،رم و ونیز بریم اما فقط سه شب در پاریس اقامت داریم.تاریخ سفر هم ۲۰ شهریور ۹۵ هست.تو این سه شب اولویت بازدید با کجاهاست؟ ممنونم

 107. سلام
  با سپاس از شما برای مطالب بسیار مفیدتون من از ایران برای سه ماه مهمان اومدم پیش خواهرم که اتریش زندگی میکنه و قصد داریم هفته اینده بریم پاریس چون هر دومون اولین باره داریم به پاریس سفر میکنیم
  مطالب شما خیلی به ما کمک خواهد کرد مخصوصا خطوط مترو ممنونم ازتون که وقت گذاشتین پاینده باشی دوست عزیز هرکجا که هستین

 108. سلام و ممنون از اطلاعات خوب و کاملتون فقط خواستم به دوستانی که قصد سفر دارن توصیه کنم که از بلیطهای10 تایی مترو که بفیمت 11 یورو تو ایستگاها عرضه میشه استفاده کنن چون هر بلیط تکی 1.4 یورویه

 109. سلام و ممنون از اطلاعات خوب و کاملتون فقط خواستم به دوستانی که قصد سفر دارن توصیه کنم که از بلیطهای10 تایی مترو که بفیمت 11 یورو تو ایستگاها عرضه میشه استفاده کنن چون هر بلیط تکی 1.4 یورویه

 110. واقعا دستتون درد نكنه. همه خط متروهاي ضروري رو بطور مختصر و مفيد برامون توضيح داديد. خيلي به دردم خورد.

 111. واقعا دستتون درد نكنه. همه خط متروهاي ضروري رو بطور مختصر و مفيد برامون توضيح داديد. خيلي به دردم خورد.

 112. سلام
  من وهمسرم قصد داریم عید نوروز با تور یکماه بریم دور اروپا به نظر شما سرما هوا قابل تحمله مسیر از یونان ایتالیا سویس فرانسه هلند آلمان چک اطریش مجارستان بلژیک
  با سپاس فراوان

  • در آن فصل از سل کشورهای مرکز به سمت شمال اروپا هنوز سرد هستند. حتما لباس گرم کافی به همره داشته باشید.
   میانگین دمای هر شهر را به تفکیک ماه سال می توانید در وبسایت زیر جستجو کنید.
   به عنوان نمونه در لینک زیر میانگین دما و بارندگی شهر وین اتریش نمایش داده شده است:

   http://www.holiday-weather.com/vienna/averages/

 113. با سلام
  با تشکر از توضیحات خوبتون.من هفته پیش از فرانسه برگشتم.قبل ازسفر توضیحات شما رو خوندم.و مفید بود برام.چند تا نکته:اگه از کارت مترو یه هفته ای که اسمشNavigo Découverte و از دوشنبه تا یکشنبه شب اعتبار داره و به صرفه ترین کارت برا کسایی که از اول هفته تا اخر هفته اونجان و تو هر ۵تا زون و فروگاه و اتوبوسو تراموا ازش استفاده میشه کرد ولی حتما باید یه عکس۲٫۵*۳٫۵ خودتونو روش بچسبونین و اسمتونو همون موقع روش بنویسین تا مثل من کخ یادم رفته بود مجبور به پرداخت جریمه۳۵یورویی نشین.نکته دیگه اینکه یه سیم کارت اینترنت دار بخرین و با استفاده از map searchهر جایی که میخاین برین رو به راحتی پیدا کنین و حتما همیشه پور بانکتون همراحتون باشه
  دو تا appخوب هم که به من خیلی کمک کردرو نصب کنین:
  RATP که باید انلاین باشین که بهترین مسیر مترو یا اتوبوس یا تراموا رو بهتون پیشنهاد بده.
  Paris Metroکه نقشه افلاین مترو پاریسه.
  در ضنم اگر وقت داشتین و به قبرستان زیر پاریس علاقه داشتینویه سری به catacombes در ایستگاه متروDenfert-Rocheraeuبزنین.
  sainte chapelle/luxembourg park/pantheonرو هم ببینین
  و برنامه تاتر موزیکالرو هم از این سایت پیگیری کنین:
  http://www.theatreinparis.com
  در ضمن من nice و موناکو در جنوب فرانسه هم رفتم و پیشنهاد میکنم اگه تایم دارین حتما برین

 114. سلام وقت بخیر
  من و همسرم برای اواخر اذر ماه قصد سفر به پاریس رو داریم
  لطفا راهنمایی بفرمایید ایا سردی هوا مانع از دیدار از دیدینهای پاریس نمیشه؟

  • با سلام
   حتما همیشه چتر و یک عدد لباس گرم اضافی در کوله پشتی همراه داشته باشید .
   تمام فصل های پاریس زیباست ولی بهار از همه زباتر است و البته تو بهار همه جا باید تو صف بایسید و هزینه هتل ها تفریبا ۳برابر فصل سرده.
   از قبل از رفتن به پاریس برای همه روزهایتان برنامه داشته باشید، حیف است وقت در پاریس بودن را صرف جستجو کردن کنید!
   سفر خوش.

 115. دوستان سلام من شهریور امسال عروسی برادر زادم توی پاریس بود جای خیلی قشنگ بود روی کشتی جایگاه عروس وداماد دقیقا روبروی برج ایفل بود وخیلی خیلی خوشگل بود اما از عروسی که بگزریم اگر بدون تور سفر میکنید چند تجربه را باهاتون به اشتراک میزارم اینجا بیشتر به زبان خودشون صحبت میکنند بنظرم اگر زبان فرانسه در سفر را بگیرید خیلی به درد میخوره یا انگلیسی خوبی داشته باشید وگرنه کار سخته هوای شهریور متغیره حتما لباس گرم وچتر با خودتون ببرید وگرنه باران های اونجا اگر شروع شد ول کن نیست از بدترین تجربه های این سفر رفتن ما به بازار سنتی fela market در خیابان گلینگنان کورت است که اشیاء قدیمی ودست دوم فروخته میشه بخصوص اونایی که با داشتن کلکسیون علاقه دارن اما ابتدای باز شرط بندیهای خیابانی ما را به تله انداخت ی نفر با سه تا لیوان شعبده بازی میکنه ۵۰ یورو میگیره اگه درست گفتید با ۵۰ یورو دیگر پولو بهت برگردونه پیدا کردن توپ زیر لیوانها کار ساده آیی بود وقتی بقیه پول میدادن ما راحت لیوان اصلی را پیدا میکردیم چشمتان روز بد نبیند نوبت به ما که شده به طرز ناجوانمردانه ۲۰۰ یورو به فنا دادیم مراقب باشید وسوسه نشوید چون کسانیکه به ظاهر میبرند از خود گروهند ونقش بازی میکنند منکه خیلی از بچگی کردن خودم ناراحتم چون با ۲۰۰ یورو خیلی چیزها میتونستم بخرم حتما به این بازار که فقط روزهای شنبه و یکشنبه باز است سر بزنید اما خیلی مراقب باشید تا خدای نکرده تجربه تلخ ما براتون تکرار نشه اگر سوالی داشتید با ایمیل بپرسیو

 116. Bonjour a vous
  من تازه شروع کردم به یادگیری زبان فرانسه. برای یکی از تمرینای کتاب باید یه متن در مورد سفر به پاریس مینوشتم. از اونجایی که به این شهر زیبا سفر نکردم و چیزی نمیدونم، مطالب شما به من یه دیدی داد تا بتونم بنویسم.
  تشکر بابت وقتی که برای نوشتن گذاشتین. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *