سه شنبه , آذر ۱۵ ۱۴۰۱
خانه / تاريخ / كمونيسم موروثي

كمونيسم موروثي

خبر مرگ رهبر كره شمالي و جانشيني پسرش (همونطوري كه خودش جانشين پدرش شده بود) امروز تيتر اول سايت هاي خبري بود.

اين عكسها من رو ياد كتاب 1984 مي اندازه. اعتقاد يا ترس، نمي دونم اما هر كدومش كه باشه تصويرش توصيفات اون كتاب رو به ياد مياره.

راستي مي دونستيد كه شوروي كيم ايل سونگ پدر رهبر متقفي كره (كيم يونگ ايل) رو سال 1948 به قدرت رسوند و اين شيوه جانشيني پدر با پسر اولين نوع حكومت موروثي در دنيا به حساب مياد؟ البته شرايط امروز روسيه و بازي پوتين-مدودف هم شكل نوين ديگه اي از همين تجربه است.

مطلب پیشنهادی

فیزیک کوانتوم

مدتها بود دنبال مفهوم فیزیک کوانتوم یا همان مکانیک کوانتوم بودم. یکی دو سال پیش …

3 دیدگاه

  1. فکر کن دقیقن شبیه “پدر پادشاه” (اگه یادتون باشه).
    من عکس و تصاویر رو می دیدم مونده بودم بخندم یا گریه کنم.
    اما جالب تر از اینها همه….گزارش یورونیوز بود که مردم رو نشون میداد و می گفت که موجی از غم و اندوه مردم کره شمالی رو فرا گرفته!
    11 روز ازای عمومی!

  2. من هم درست ياد اون قسمتي از شرك افتادم كه تابلو لبخند يا گريه رو به اجتماع مردم نشون مي دادن و همه مي خنديد و گريه مي كردند….الان حتما به كره اي ها تابلوي گريه كنيد رو نشون دادند!

  3. تو دو سه ماه گذشته شر دو تا دیکتاتور از سر عالم کم شد. اینا آدم های باهوشی بودند. فکر می کنم همه دیکتاتور ها باهوشند. می دونند با مرگ همه چیز تموم میشه. نه عذاب آخرتی منتظرشونه و نه بهشت و جهنمی. هم خودشون از زنگی لذت می برند هم واسه بر و بچه ها راه رو آماده می کنند. چرا که نه….اینهمه الاق. بالاخره یکی باید سوار شه دیگه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *