پنج شنبه , مهر ۱۴ ۱۴۰۱
خانه / مطالب کاربردی و روزمره / سیر در آتلیه های عکاسی تهران(قسمت دوم)

سیر در آتلیه های عکاسی تهران(قسمت دوم)

آتلیه ی ژست: سهروردی شمالی، آپادانا…. تلفن: ۸۸۵۲۶۹۴۱
اگر شانسی داشته باشیم آتلیه ای که عکاس خانم داره و یک آپشن هم برای مشتری هاش قائل می شه و اون امکان امانت گرفتن ۲ دست لباس از فروشگاهشون برای عکاسیه ، یک مکان مناسب و مطمئن برای گرفتن عکسه. جا داشت قضیه ی انتخاب لباس و حتی آرایش صورت و مو در آتلیه های ما پر رنگ تر باشه. مطمئنا با استقبال خوبی هم روبرو می شد.
خلاصه بعد از کمی انتظار در کنار یک زوج دیگه که اون ها برای مشاوره عکاسی مراسم ازدواجشون به آتلیه اومده بودند، خانم عکاس تشریف آوردند. دختر خانم جوانی که با اعتماد به نفس و اراده کارای خوبی هم انجام داده بود. به ما یک فیلم عروسی نشون داد که عکس های اسپرت هم درش گنجونده شده بود. از نظر من که این روز ها عکس های فشن و درست حسابی زیادی رو روی سایت های مختلف دیدم و سلیقم بالا رفته، کار های این خانم بد نبود. تنها ایرادش دور بری های تابلوی عکس ها بود که روی بک گراند های دیگه خیلی به چشم می اومد. اما تلاششو برای جلب رضایت مشتری می کرد. قیمت های پیشنهادی این خانم از این قرار بود:
قیمت آلبوم ۳۰ در ۶۰ ده برگی: حدود برگی ۸۰،۰۰۰ تومان
قیمت عکس ۱۰۰ در ۷۰ روی شاسی: ۱۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت عکس ۲۰ در ۳۰ روی شاسی: ۲۵،۰۰۰ تومان
قیمت عکس ۱۳ در ۱۸ روی شاسی : ۱۳،۰۰۰تومان

آتلیه ی لیلیت: فرشته، بیدار…. تلفن: ۲۶۲۰۴۱۶۴
فرشته از اون خیابون هایی که نمی دونم چرا انقدر اسم در کرده و گرونه! ولی من با شیرینی فروشی و پیتزا بیست تیک فرشته که الان جمع شده خاطرات خوبی دارم. حالا باید دید عکاسیش چطوره؟
وارد آتلیه که شدیم یه گربه خیلی ناز از نژاد پرشین به نام کیتی که واقعا منو به یاد گارفیلد مینداخت بهمون خوش امد گفت. آقای عکاس (محمد عزیز) و خانم مهربونی که اونجا بودند یکسری از عکس ها رو روی تلویزیون بهمون نشون دادند. واووووووو! خودشه…..
من از دیدن عکس ها خیلی مشعوف شدم. به چند دلیل:
۱-عکس ها خالص بودند و بی آلایش. بدون هیچ گونه حرف و حدیث و زیور آلات اضافی. پیوووووور!
۲-عکس، خود سوژه بود با تکنیک های عالی عکاسی، بازی با لنز و فضا و نور.
۳-گرچه فیگور و آرایش سوژه ها با عکس های مدلینگ خارجی خیلی تفاوت داشت اما تکنیک های عکاسی بی نقص بودند.
محمد عزیز از ما در مورد تعداد عکس های درخواستی و مناسبت عکاسی پرسید و ما گفتیم خیلی قرار نیست شلوغ کنیم و چند تا عکس عالی برای ما کافیه. بنابر این رفتیم سراغ قیمت ها:
قیمت آلبوم ۳۰ در ۶۰ ده برگی: حدود ۵۰۰،۰۰۰ تومان
قیمت عکس ۱۰۰ در ۷۰ روی شاسی: ۱۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت عکس ۳۰ در ۴۰ روی شاسی: ۳۵،۰۰۰ تومان
محمد همینطور دادن فایل عکس هایی که چاپ می کرد را به ما پیشنهاد کرد که خیلی عالی بود. قیمت ها مناسب بودند و انگار همه چیز رله شده بود که قرار عکاسی رو بزاریم. تاریخ عکاسی رو فیکس کردیم و ازش راجع به نوع و رنگ لباس ها و آرایش نظر خواستیم… در قسمت سوم براتون می نویسم که مدل شدن خرج داره!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *