چهارشنبه , مهر ۱۳ ۱۴۰۱
خانه / متفرقه / دوچرخه سواری، تور شمال نروژ

دوچرخه سواری، تور شمال نروژ

از وقتی استات اویل دفتر هارستاد رو به عنوان پنجمین دفتر مستقل داخلی معرفی کرد و براش مدیریت مستقلی منصوب کرد تلاش های زیادی انجام می شه که شمال نروژ رو به عنوان قطب آینده انرژی نروژ معرفی کنند تا شاید برای اهداف بلند مدت گسترش دفتر و توسعه نیروی انسانی بتونند راحت تر نیروهای تازه به این دفتر بیارن.

شاید ۸-۹ ماه زمان کافی برای قضاوت نباشه اما ما که واقعا عاشق این شهر کوچک هستیم. آرامش کامل اینجا دقیقا همون چیزی بوده که همیشه آرزوش رو داشتیم.

افتتاح نمادین دفتر با حضور نخست وزیر و چند هفته بعدش سفر پادشاه و ملکه نروژ به همراه پادشاه و ملکه سوئد اولین اقدامات بود و حالا از امسال تور دوچرخه سواری شمال نروژ هم به برنامه های تبلیغاتی که به طبع اسپانسر اصلیش هم استات اویل بود اضافه شدن.

تور شمال نروژ (Arctic Race of Norway)

نگاهی به این نقشه بیاندازین تا با مسیر رویایی این تور چهار مرحله ای بیشتر آشنا بشین:

اینجا هم تو سایت رسمی تور می تونید اطلاعات تکمیلی رو ببینید.

هوای گرم و آفتابی در سه روز متوالی از چهار روز تور (که در اینجا واقعا قابل پیش بینی نیست و یه اتفاق عجیب و بزرگ به حساب میاد! و حتما برای شما خنده داره!) در کنار برنامه ریزی عالی مسئولین برگزاری تور (همون تیم حرفه ای برگزاری مسابقات تور دو فرانس، که خدا می دونه با چه هزینه ای استات اویل آورده بودشون) یه روز پایانی به یاد موندنی رو برای همه ما تو این شهر کوچک رقم زد. به نظرم یه موفقیت تمام عیار برای شهر و شرکت بود.

اینجا چند تا عکس رو که خودم گرفتم ببینید.

این یکی اگه کله آقاهه نبود عکس توپی می شد. اینجا ۱۵۰ متر قبل از خط پایانه و اون پیرهن قرمز به شیوه مسابقه اسب سواری کارتون بامزی در آخرین لحظه برنده شد (آخرین عکس رو ببینید). می بینید که اینجا داره چه تلاشی می کنه.

دوچرخه سواری همگانی به شیوه حرفه ای

یک روز قبل از اومدن تور اصلی به شهر، روز شنبه یه مسیر ۴۵ کیلومتر برای هر کسی که دوست دارشته باشه شرکت کنه مشخص شده بود که ما هم شرکت کردیم. انصافاً سخت بود. من که خودم تا حالا بیش از ۵ کیلوتر رکاب نزده بودم. چهار روز گذشته٬ اما هنوز یه کم زانوم درد می کنه. اما میارزید٬ مسیر خیلی قشنگی انتخاب شده بود. من ۴ ساعت و نیمه تمومش کردم اما اکثر همکارام حدود دو ساعته.

عکس های تکمیلی (اینا کار عکاس های حرفه ای)

مطلب پیشنهادی

فیزیک کوانتوم

مدتها بود دنبال مفهوم فیزیک کوانتوم یا همان مکانیک کوانتوم بودم. یکی دو سال پیش …

یک دیدگاه

  1. دوچرخه سواری تجربه شیرین دوران کودکی و نوجوانی ماست. بزرگ که شدیم دیگه شرایط سخت بود برای دوچرخه سواری. اینجا اما همه عاشق دوچرخه هستند و خیلی حرفه ای در حد دو سه ساعت رکاب می زنند. ضمنا من هیچ وقت تجربه ی تماشاچی بودن یه مسابقه رو نداشتم. خیلی مهیجه ! امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *