یکشنبه , آذر ۱۳ ۱۴۰۱
خانه / كتاب / کتاب شاه، برداشت اول

کتاب شاه، برداشت اول

آخه یکی نیست بگه مرتیکه خر بجای اینکه ۲۵ تا هواپیمای جت F-5 کادو کنی بدی به پادشاه اردن یه کم چشای کورتو وا می کردی می دیدی این ملت ننه مرده چه مرگشونه. یه کم نون میزاشتی جلوی ننه باباها، یه کم کتاب می دادی دست بچه ها. چه می دونم حرف چهار تا آدم گنده تر از خودتو گوش می کردی. باج آمریکا و انگلیسم می دادی. بیا حالا خوب شد خودتو زن و بچه تو در به در و حیرون کردی؟

هنوز به صفحه ده نرسیده قاطی کردم. خدا بخیر کنه روانی نشیم.

چاره ای هم نیست تاریخ بشر کلاً درد و شرمه که اگه از بیرون به کل تاریخ انسانیت نگاه کنی بیشتر گند زدن به طبیعت و هستی و شرف می بینی با چند تا نقطه کم نور هنر و محبت.

 

مطلب پیشنهادی

فیزیک کوانتوم

مدتها بود دنبال مفهوم فیزیک کوانتوم یا همان مکانیک کوانتوم بودم. یکی دو سال پیش …

3 دیدگاه

  1. گاهی خیلی سخت هست که باور کنی چه اتفاقاتی در این مدت سی و چند سال گذشته. مثل یه کابوس میمونه که آرزو می کنی از خواب بیدار بشی و واقعیت رو ببینی که اینطور نبوده اما افسوس که نیست. در کل هر اتفاقی افتاد معلول مجموعه عظیمی از علت هاست که بی شک شخص محمدرضا شاه سهم عمده ای داشته.

  2. بدتر اینه که بخوای این داستانی که خودت نمی دونی چه طور اتفاق افتاده رو برای یه سری خارجی تعریف کنی. یه جوری که نه دروغ گفته باشی نه هویت خودتو له و لورده کنی. اینها هم که کنجکاوووووو . ما هم که محافظه کار !

  3. به نظرتون شکوفایی فکری مردم قبل از انقلاب کمتر از بعد از انقلاب بوده؟یا وضعیت معبشتیشون بدتر از الانشون بوده ؟؟؟دقیقا چون شاه داشت اجازه شکوفایی می داد این اتفاق افتاد الان اگه با اینهمه مشکلات مردم بازهم هیچی حالیشون نیست به خاطر همین نا اگاهیشون هست که در طی این چندین سال به همت عوامل گوناگون به جامعه تحمیل شده ذره ای از آگاهی زمان پهلوی در مردم وجود داشت با چنین ذلتی زندگی نمی کردن همه دارای مدرک دریغ از درک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *