دوشنبه , مهر ۴ ۱۴۰۱
خانه / تحلیل ها / خوشبختی چیست

خوشبختی چیست

بچه که بودیم فکر می کردیم خوشبختی مدرسه رفتنه…کلاس اول که رفتیم فکر کردیم خوشبختی با خودکارآبی و قرمز مشق نوشتنه. خودکار که دستمون گرفتیم فکر کردیم خوشبختی رفتن به دبیرستان و مثل دختر های دبیرستانی شیطنت کردنه. دبیرستان که رفتیم فکر کردیم خوشبختی پیش اونیه که رفت دانشگاه و راحت شد. دانشگاه که رفتیم فکر کردیم اونی که فوق لیسانس داره چقدر خوشبخته. فوق لیسانس که گرفتیم گفتیم کار و همسر مناسبی که نداریم که خوشبخت باشیم. کار و همسر مناسب که گرفتیم گفتیم اینجا که جای زندگی نیست. ببین اینا تو فیس بوک چه عکسایی میگذارند. خوشبختی اونور آبه ….

خارج اومدیم ….سفر رفتیم….دنیا رو گشتیم…. خوشبختی کجاست؟ همیشه دو قدم جلو تر از ما ایستاده  و ریشخند زنان به ما نگاه میکنه؟! یا تمام این مدت خوشبختی کنار ما، همراه و همسفر ما  بوده و ما ازش غافل بودیم؟!

خوشبختی رو نمیشه تعرف کرد. چون فقط یک حسه. حس داشتن چیزی، بوییدن چیزی، خوردن چیزی، لمس کردن چیزی… خوشبختی در لحظه ست.

 لحظه ای که به مادرت زنگ میزنی و صداش رو میشنوی.

لحظه ای که خواهر زاده ی کوچولوت برات جک تعریف میکنه و از خنده روده بر میشی.

لحظه ای که با دوست قدیمیت حرف میزنی و میبینی چقدر دلت براش تنگ شده بوده.

لحظه ای که به لبخند کسی که دوستش داری نگاه میکنی.

شاید این لحظه ها فردا نباشند… بیاییم امروز رو با خوشبختی زندگی کنیم.

مطلب پیشنهادی

فیزیک کوانتوم

مدتها بود دنبال مفهوم فیزیک کوانتوم یا همان مکانیک کوانتوم بودم. یکی دو سال پیش …

5 دیدگاه

  1. خوشبختی به تعریف ما از زندگی برمیگرده. به اینکه بشینیم خوب فکر کنیم چی مارو آروم میکنه؟ دوست داریم در زندگی چطور حرکت کنیم و به کجا برسیم. شاید در حرف ساده باشه اما حتی پیدا کردن جواب یکی از این سوالات هم کار چندان ساده ای نیست. فرصت کردی کتاب The Dark side of the light chasers BY Debbie Ford رو بخون. در ایران هم خانم فرناز فرود به پارسی برگردانش کرده. به من که خیلی ایده های جالبی داد.

  2. حتما می خونمش کتاب که در این مورد کم نیست..رازهای شاد زیستن و رمز های خوشبختی……. تو اینترنت هم مطلب زیاد هست اما همش کلیشه ای و زود گذره. چیزی نیست که موندگار باشه تو ذهن ادم. خوبه که این کتاب روی تو تاثیر گذار بوده.

  3. آره. من این کتاب رو متفاوت دیدم. اگر خوندیش بگو تا بعدن درباره اش بحث کنیم.

  4. به نظرم واسه خوشبختی نباید دنبال دلیل و تو ضیح گشت. زندگی رو باید لحظه به لحظه زندگی کنیم. جمع خوبی ها و بدی ها باید خوبی باشه وگرنه ضرر کردیم. مگه ما چند بار قراره به دنیا بیاییم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *