سه شنبه , مهر ۱۲ ۱۴۰۱
خانه / جهانگردی / همسفران کوچک

همسفران کوچک

مزیت همسفر شدن با بچه هایمان چیست؟
مشخصا من فکر می کنم برای بچه ها خیلی مهم است که ببینند همه آدم های دنیا به همون شیوه اونها زندگی نمی کنند و در هر گوشه ای از این دنیا آدم های مختلف با فرهنگ و آداب مختلفی زندگی می کنند.
همچنین وقتی شما با همراه داشتن کل خانواده به سفر می روید به ناچار مواردی پیش خواهد آمد که به مشکل بر بخورید یا حداقل همه چیز آنطور که پیش بینی و برنامه ریزی کرده بودید پیش نرود و این درس و تمرین خوبی برای بچه هاست تا یاد بگیرند و بدانند توان تحمل این چنین مواقعی را هم در زندگی دارند.
از نظر کسب تجربه و تحصیل دانش زندگی هم برایشان مفید است. خیلی چیزها هست که شما در سفر یاد می گیرید اما سرکلاس نمی توانید یاد بگیرید. فرصتی هم هست تا در کنار بچه ها با هم از آن چیزهایی که علایق شماست لذت ببرید.

بزرگ ترین مشکلات و موانع در همسفر شدن با بچه ها چیست؟

باید آمادگی داشته باشید که قرار نیست لحظه به لحظه اش عکس های اینستاگرامی از آب در بیاید. ما عادت داریم که توقعات بسیاری داشته باشیم و مثل اصل قضیه بچه دار شدن ٬ همه چیز لزوما طبق برنامه ما پیش نمیرود. معمولا سفر خانوادگی با بچه ها تجربه ای شلوغ و حتی مغشوش از آب در میاد اما لزوما این به معنی بدی نیست فقط باید برایش آماده بود.

یک مشکل بنیادی این است که ما معمولا سفر را بسیار فشرده و سنگین برنامه ریزی می کنیم. برای این سفرهای خانودگی برنامه ها را نصف کنید. کیش٬ اصفهان٬ یزد یا پاریس و رم فرقی نمی کند. مقاصد توریستی سال های بعد هم سر جایشان هستند و می توانید بقیه گردش ها را در سفر بعدی انجام بدهید. مهم نیست که لزوما تا ته مسیر را بروید این خود سفر است که مهم است و لذتی که با هم از این سفر می برید خاطره ای است که برایتان می ماند.

با حضور نظرات مختلف برای نحوه سپری کردن سفر چه کنیم که همه اعضای خانواده ازهیجان سفر لذت ببرند؟

بچه ها را در رنامه ریزی سفر شریک کنید. یک برنامه خشک و سفت و سخت نداشته باشید. به هر کدام از بچه ها اجازه بدهید یک روز از سفر را برنامه ریزی کنند یا وعده غذایی بعدی را مدیریت کنند. از نتیجه کلی شگفت زده خواهید شد.

بهترین سفری که با بچه هاتون رفتید کدوم بوده؟

می خواهم بگویم سفری که با دخترم به کلیمانجارو رفتیم٬ آن موقع تازه ۱۸ سالش شده بود و اولین باری بود که واقعا احساس کردم آدم بزرگ شده٬ دیگر از من جلو میزد و رسیدن به او سخت بود٬ سفرهای با قایقی که رفتیم و البته سفرهای زمستانی مان با اسکی به دل طبیعت که هنوز هم ادامه دارد اما واقعیت این است که هر سفر با بچه ها تجربه شیرین و تازه ای بوده برای همه ما.

——————————-

ترجمه آزادی بود از این مقاله نیویورک تایمز.

traveling with kids

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *