دوشنبه , مهر ۴ ۱۴۰۱
خانه / مهاجرت / اروپا و بحران مهاجرین

اروپا و بحران مهاجرین

دولتمردان اروپایی سخت در پی یافتن راه حلی برای بحران رو به رشد مهاجرین هستند. همزمان بحث داغ این روزهای مجامع اروپایی توافق بر سر این است که هر کشور چند نفر مهاجر و پناهنده در سال باید بپذیرد. سازمان ملل پیس بینی می کند که روزانه سه هزار نفر، که شمار زیادی از آنها آورگان جنگ افغانستان و سوریه و عراق هستند، به دنبال یافتن راهی به سوی اروپای غربی وارد کشورهای حوزه بالکان می شوند. تا به امروز توزیع جمعیتی این مهاجرین بین کشورهای مقصد ناهمگن بوده است. در نمودار اول توزیع جمعیت متقاضیان برای مهاجرت و پناهندگی در کشورهای مختلف اروپایی طی پنج سال گذشته نشان داده شده است.

distributionدر نمودار دوم میزان متقاضیان در قیاس با جمعیت کشور مقصد نشان داده اشده است. به زبان ساده تر به ازای هر صد هزار نفر ساکن کشور مقصد چند متقاضی مهاجرت و پناهندگی ثبت شده است.

per capita

مسیر حرکت مهاجرین

مسیر اصلی ورودی مهاجرین به اروپا که سال ها از طریق دریای مدیترانه بود حالا به سمت کشورهای حوزه بالکان تغییر کرده است. مهاجرین با عبور از یونان وارد بالکان و مجارستان شده و از آنجا خود را به شمال و غرب اروپا می رسانند. این مسیر مهاجرت البته به لطف مرزهای آزاد اتحادیه اروپا نیز تسهیل شده است.

route

آلمان، حملات مخالفین

در تصویر زیر آتش نشانان در تلاش هستند که حریق را در ساختمانی که برای اسکان پناهندگان در نظر گرفته شده بود مهار کنند. هفته قبل نیز در حمله دیگری استادیومی که برای اسکان موقت پناهجویان در نظر گرفته شده بود به آتش کشیده شده بود. اینها نمونه هایی از دویست حمله ای است که طی امسال توسط مخالفین پذیرش پناهندگان در آلمان انجام شده است.

germany 1

مجارستان، ساخت موانع بر سر مسیرهای ورودی

مجارستان سرگرم ساخت دیوار حایلی از سیم های خاردار بر سر راه مرز این کشور با صربستان است تا مانع از هجوم سیل مهاجرین به این کشور شود. در تصویر زیر سربازان ارتش در حال نصب این موانع در فاصله 200 کیلومتری جنوب بوداپست هستند.

hungary, 1

اتریش، اجساد کشف شده در کامیونی رها شده

در تصویر زیر کارکنان پزشکی قانونی سرگرم انتقال اجساد به داخل یه ماشین حمل تابوت دیده می شوند. هفته گذشته، اجساد هفتاد و یک نفر که چهار کودک نیز در بین آنها بودند در کامیونی رها شده در نزدیکی “وین” پیدا شد. گزارش شده که این مهاجرین در راه حرکت به سمت کشورهای مرفه تر اروپایی بخصوص آلمان بوده اند.austria, 1

یونان٬ منابع محدود

قایق تفریحی مملو از مهاجر از سواحل ترکیه خود را به ی‍کی از جزایر توریستی یونان رسانده است.  یونان که خود در گرداب مشکلات اقتصادی دست و پا میزند حالا برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مراکز پذیرش پناهجویان٬ که به شدت نیز شلوغ و پرازدحام شده اند٬ با مشکل مواجه است. کمک های داوطلبین٬ شامل اهالی جزایر و توریست ها آنچه که می توانند انجام می دهند و با فراهم کردن خوراک و لباس به یاری پناهجویان می شتابند.

Greece, 1

ایتالیا٬ مقاومت اهالی

در تصویر شماری از مهاجرین در حال جابجا کردن چادر محل اقامتشان در یک اردوگاه پناهدگان در نزدیکی ایستگاه قطار شهر رم مشاهده می شوند. در این اردوگاه ۱۶۵ نفر پناهجو از کشور اریتره به صورت موقت اسکان داده شده اند. ماه قبل٬ درگیری های خشونت آمیز در شهر رم٬ پلیس را مجبور به تخلیه پناهجویان از یک پذیرشگاه موقت کرد. تظاهرات کنندگان خشمگین از «اشغال» شهر توسط مهاجرین خارجی خواستار اخراج آنها بودند.

Rome, 1

صربستان و ماسدونیا٬ کشورهای ترانزیت

مهاجرین در صف منتظر ثبت و دریافت مدارک در یک مرکز پذیرش و ساماندهی در صربستان هستند. کشورهای صربستان و ماسدونیا تبدیل به نقاط کلیدی متوقف کردن و کنترل مهاجرین در راه اروپای غربی هستند. در تاشی به منظور کنترل بیشتر و افزایش ایمنی در مرزها٬ دولت ماسدونیا به طور موقت از تاریخ ۲۰ آگوست حالت اضطراری اعلام کرده است.serbia, 1

 

مطلب پیشنهادی

فیزیک کوانتوم

مدتها بود دنبال مفهوم فیزیک کوانتوم یا همان مکانیک کوانتوم بودم. یکی دو سال پیش …

4 دیدگاه

  1. باید زودتر از این دامنشون رو می گرفت. مسائل دنیا مربوط به همه است. بی تفاوتی و سکوت در برابر جنگ های خاورمیانه و دنبال کردن منافع صرفن اقتصادی و سیاسی اینجا نمود پیدا می کند. اروپا باید منتظر از این بدترها باشد. رشد بنیادگرایی اسلامی و تبعات آن در سالهای آتی بیشتر گریبان غرب را خواهد گرفت.

  2. نادانی و بی شعوری و جهل مردم خاور میانه چیزی نیست که اروپا مسوولش باشه! مگه اروپا به سوریه و مردمش گفته به جون هم بیفتن ؟! این اشتباهه که همیشه نادانی مردم یک مملکت و به گردن صاحبان ممالک پیشرفته انداخت. مثل جریانات ایران خودمون که همیشه دنبال یه دست پشت پرده براش میگردیم ..

    • من به هیچ وجه منکر جهل و بی خردی مردمان خاورمیانه نیستم اما بازی های سیاستمداران بزرگ دنیا کار را به اینجا کشانده است.آمریکا و روسیه در حال جنگ نیابتی در سرزمین های عراق و سوریه هستند و این مردم و کودکان هستند که تاوان می دهند. من اصلن خوشحال نیستم که ناامنی به همه جای جهان گسترش پیدا کند. دنیای آرام و بدون جنگ حتی می تواند الهام بخش مناطق جنگزده دنیا شود. شخصن اعتقاد دارم مردم خاورمیانه با روزی که خودشان سرنوشتشان را بنویسند خیلی فاصله دارند.

  3. احزاب سوسیال دموکرات اروپا احزاب حامی مهاجرت هستند همین احزاب بیشترین اعضای مهاجران را دارن یعنی مهاجران وارد این احزاب میشن همین احزاب مدافع همجنسگرایی و مدافع سقط جنین هستن ، پنجاه درصد جمعیت آلمان مهاجره و بیش از پنجاه در صد جمعیت سوءد مهاجره ،کشورهایی از اروپا مث یونان و ایتالیا و اسپانیا که از سه نفر یک نفر بیکاره الان باید پذیرای مهاجرهایی باشه که خیلیها از همین ایران رفتن که نه جنگی هست نه قحطی ، فساد در دنیا از همه لحاظ فساد جنسی فساد اقتصادی فساد سیاسی و فساد اجتماعی و فساد در مرز های کشورها این چیزیه که بشر امروزی خواهان اونه ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *