پنج شنبه , مهر ۱۴ ۱۴۰۱
خانه / مهاجرت / نروژ و کار به عنوان «پرستار کودک»

نروژ و کار به عنوان «پرستار کودک»

به عنوان “پرستار کودک [۱]” در نروژ کار کنید تا مهارت های زبان نروژی خود را تقویت کرده و زندگی در جامعه نروژی را به عنوان عضوی از یک خانواده محلی تجربه کنید. درمقابل شما برای خانواده میزبان خدماتی، معمولا مراقبت از بچه ها و کارهای سبک خانه داری انجام خواهید داد.

طبق قانون حداکثر زمان مجاز برای کار به عنوان پرستار کودک دوسال است و در پایان این مدت شما باید چنان زبان یاد گرفته باشید که کاری دیگر برای خود بیابید ویا باید به کشور خود برگردید. و البته واضح است که جهت رفع و رجوع در مکالمه ابتدایی در طی زمان اقامت٬ باید انگلیسی بلد باشید.

مزایای کار به عنوان پرستار کودک

کار کردن به عنوان پستار کودک روش مناسبی برای درک واقعیت زندگی در نروژ ات. گرچه درآمد مستقیم شما از این کار بسیار کم است اما در عوض هزینه های زیر توسط خانواده میزبان پرداخت خواهد شد

  • سفر شما به نروژ و بازگشت به کشور مبدا
  • هزینه های اقامت و غذا
  • هزینه های کلاس زبان نروژی

خانواده میزبان طبق قانون موظف است علاوه بر مزایای ذکر شده در بالا٬ ماهیانه مبلغی در حدود ۵۰۰۰ کرون نیز به عنوان حقوق به شما پرداخت کنند. البته این حقوق مانند تمامی دیگر درآمدها در نروژ مشمول مالیات می شود که میزان مالیات اعمالی بستگی به کل درآمد سالیانه دارد.

پرستار بچه در نروژ
نروژ

 

از آنجایی که پرستار کودک به عنوان کارمند طبقه بندی می شوند، حق استفاده از ۲۵ روز تعطیلات سالیانه را نیز خواهید داشت.

چگونه شغل پرستار کودک برای خود بیابید

طبق آمار رسمی، حدود ۳۰۰۰ پرستار کودک در نروژ مشغول به کار هستند. غالب جمعیت این پرستاران تبعه کشور فیلیپین و درسنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی هستند.

در اغلب موارد تمام مراحل پیدا کردن کار به عنوان پرستار کودک  بطور آنلاین انجام می شود. چندین سازمان در نروژ خدمات استخدام و معرفی به خانواده ها در تمام نقاط نروژ را ارائه می دهند. این نمایندگی ها عبارتند از Energy Au Pair و Atlantis. وب سایت هایی مانند aupairworld.com و aupair.com را نیز می توانید مرور کنید.

قوانین مهاجرت برای پرستار کودک در نروژ

برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا این فرآیند ساده است. شما باید در وبسایت UDI بطورآنلاین ثبت نام کنید و سپس به صورت شخصی در اداره پلیس محلی یا مرکز خدمات کارگران خارجی حاضر شوید. اگر از هر کشوری دیگری هستید، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید و یک مجوز مخصوص پرستار کودک به عنوان ویزای ورود دریافت کنید. مدارک مورد نیاز شامل قرارداد امضا شده با خانواده میزبان و مستندات دیگر بسته به شرایط شماست.

————-

[۱]: Au Pair

یک دیدگاه

  1. با سلام
    بدیت ترتیب اینطور که از مطالب بالا فهمیدم پرستار کودک باید به تنهایی بیاد و خنواده اش رو نمیتونه بیاره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *