شنبه , آذر ۱۲ ۱۴۰۱
خانه / جهانگردی / گشت و گذار اطراف تلمارک

گشت و گذار اطراف تلمارک

این منطقه ای که ما درش زندگی می کنیم جنوب شرق نروژ میشه و شامل بخشی از قدیمی ترین مناطق نروژ هست. امسال بخاطر این شرایط کرونایی تقریبا همه تصمیم گرفتند داخل نروژ مسافرت کنند. من هم با مشورت با دوستان دیدنی های این منطقه رو لیست می کنم تا هم یکجا ثبت بشه و هم اینکه شاید روزی روزگاری شمای خواننده این مطلب گذارتون افتاد این اطراف و میتونه راهنمای شما باشه.

 • Olavsberget

  این اولاوسبرگه چند تا ویژگی خیلی خوب کنار هم داره. پارکینگ مجانی و بزرگ و محل اطراق یا همون کمپینگ که البته پولی است این. بهترین نقطه ماهیگیری است. من از آخرای می تا آخرای سپتامبر ماکرل و نیدل فیش و یه جور کفشک مال همین اطراف نروژ اینجا می گیرم. یه جزیره خیلی کوچیک هم داره واسه پیاده روی تور یکروزه و همینطور ساحل شنی واسه آب تنی و دو تا دایو ده متری واسه شیرجه!

 • Årdalsåsen

  اوردالساوسن بلند ترین کوه این اطراف هست با ارتفاع ۳۶۰ متر از سطح دریا. به نظر تپه میاد اما وقتی از واقعا از صفر دریا شروهه می کنی بالا رفتن همین ۳۶۰ متر حدود ۲ ساعت وقت میخواد. مسیر جنگلی قشنگی داره و از جولای تا آخرای اگوست پر از بلوبری است.

 • Jettegrytene

  اینجا هم مناسب تور یک روزه و آب تنی تابستانی است 

 • The Telemark Canal

  یکی از مهترین جاذبه های این منطقه است. کشتی کوچیکی مسیر حدود ۱۰۰ کیلومتریکانال رو بالا میره یعنی از Skien شین (بر وزن بارز) تا شمال تلمارک شهر دالن Dalen این مسیر ۴ ساعت طول میکشه و برگشت با اتوبوس هست. یه کم کند و حوصله سر بر هست و مناسب آدم های فعال یا بچه ها نیست.

 • Foldvik Family Park

 •  Verdens Ende

  چشم انداز بی نظیری از دریای شمال. خودم نرفتم هنوز. دیدمش هم عکس میگذارم و هم بیشتر درباره اش می نویسم

  بستنی فروشی های مرکز شهر برویک

  من محیط های شهری کوچیک و قدیمی رو خیلی دوست دارم. مرکز شهر برویک هم همینطور هست. چند تا بستنی فروشی هم کنار هم هستن.

  Langesundstangen

 • Bø Summerland

 

اینهایی که لینک دارند رو من دیگه چیزی نمی نویسم. علاقه داشتید لینک اطلاعات کامل هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *